Yatırım yapmaya başla!

Dünya Dışı Yapısıyla Audi Yeni Al:Trail Quattro Konsept’ini Gösterdi!

Audi, çılgın konseptlerinin arasına yine Al'den türettiği Trail Quattro'yu gösterdi.
Dünya Dışı Yapısıyla Audi Yeni Al:Trail Quattro Konsept’ini Gösterdi!

Ferdinand Piech’in ellerinde şekillenen ve kullanılması kötü, vasat bir markayken günümüzdeki kusursuz araç anlayışına dönüşen Audi, ileriye taşıyacağı teknolojisinin bir nevi ön gösterimini yaptı. Quattro denildiğinde aklımıza, 80’ler rallisi ve sonrasında sistemin modellere entegre edilerek yol şartlarındaki en iyi AWD sistem olduğu geliyor.

Al:Trail, bir ay gezici aracı olarak karşımıza çıkıyor. Audi, dört tekerlek çekiş sistemini farklı uzay gezegenlerine taşımak istiyor. Bu atılımı otomobil markalarından en son Toyota 10 bin km menzilli Lunar Power’ı göstermişti. Alman markanın ilk olarak Aicon Concept ile çıkardığı Al Serisi’nin dördüncü üyesine bakıyoruz!

Al:Trail’e benzersiz bir kupa tasarımı uygulaması yapılmış.

Audi konseptinde, tüm açılardan insanların rahatça dışarıyı görebileceği, helikopter cam düzeni şeklinde bir tasarım yolunu izlemiş. Asi ve yolunu kendi açacak gibi duran Trail’in ön camın iniş biçimi ve Audi armasının bulunduğu bölgenin de şeffaf olması, dış kısımdaki hakimiyeti artırıyor.

Çamurluk açıları devasa boyut ve fark edilir desenlere sahip lastiklere göre maksimum yaklaşma açısına göre konumu belirlenmiş.

Mars aracı Al: Trail Quattro’nun alt kısmı sanki demirden yapılmış.

En gelişmiş off road araçlarından daha üstün duran Al SUV’un zemin açıklığı sayesinde 1 metrelik kayaların üstünden zıplayarak geçebilir. Süspansiyonlar zemine göre hareket eden ve ayarlamaları kendi yapan bir yapıda.

Yukarı çıktığımızda tavan bagajının ışıklı tasarım şekli güzel duruyor. Geniş tutulan bu kısımda bolca kamp malzemenizi yanınıza alabilirsiniz.

Boyutlarına baktığımızda Q3 SUV ile aynı. Belkide onun şasisi üzerinde de olabilir. Al:Trail 4.15 metre uzunluğa ve 2.15 metre genişliğe sahip.

Audi’nin son konsepti tam bir tork canavarı.

Araçtaki elektrikli motorlar akslara takılı değil. Onun yerine dört tekerleğe ayrı ayrı güç verecek şekilde elektrikli motorlar yerleştirilmiş. Toplamda 429 ps güçle beraber, 1.000 nm tork açığa çıkıyor.

Dikkatimizi çeken bir şey de; Al:Trail’in herhangi bir çekiş kontrole destekleyici bir kilit mekanizması bulunmuyor. Zira Audi’nin bunu yapmayışının nedeni 4 tekerleği bağımsız şekilde kontrol edilebilmesinden.

Alman marka aracının akü kapasitesini söylemedi. Sürüş aralığının normal yol kullanımlarında 400-500 km arasında, arazi şartlarında 250 km sürülebileceği bilgisini veriyor.

Bu da son elektrikli araçlardan kazandığımız tecrübelere dayanarak kapasitenin 80 ile 90 kWh olduğunu düşünüyoruz.

Dıştan baktığımız o cam haznelerin kokpitten dışarıya doğru olan bakış açılarına nasıl yardımcı olduğuna bakın!

F1 tipi yarım direksiyonun duruş biçimi konseptin genel yapısına uygun. A sütun kısımlarına yerleştirilen ekranlar, dikiz kameralarından gelen görüntüleri aktarıyor.

Audi kokpitinde bir dijital ekran yerine navigasyon özelliklerini direksiyon üzerine monte edebileceğiniz mobil telefonunuzdan yapmanızı sağlıyor. Yani kontrol merkezi telefonunuz oluyor.

Al:Trail 4×4‘ün bir konsept olması ve üretilmeyecek olması üzücü. Şu var ki gelecek araç modellerinin gidişatına bakılırsa bu aracın gerçekten bir üretim modeli olabileceğini kanaat getiriyoruz.

Belki de Audi show yapar ve konseptini biraz daha imalat şekline getirerek sınırlı özel arazi canavarını yapabilir. Model hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum