Yatırım yapmaya başla!

ABT Yine Showunu Yaptı ve Q8 50 TDI’dan Daha Fazlasını Çıkardı!

Almanların sözü geçen modifiye şirketi ABT, ikinci Q8 50 TDI modifiyesini gösterdi.
ABT Yine Showunu Yaptı ve Q8 50 TDI’dan Daha Fazlasını Çıkardı!

Audi’nin resmi olmayan modifiye şirketi yine bir SUV’dan göz alıcı duruşlar çıkarmış. ABT Sportsline, markanın 4×4’lerde en üst makamını temsil eden beyaz bir Q8’i değişime almış. Yükseltme kitlerini yerinde kullanan modifiye şirketi, gövde çalışmalarıyla birlikte motor yükseltmesine de el atmış. ABT aslında burada Audi S Line‘den alamadığınız sportif hissiyatların bütününü sunan bir araç sunmak!

En yakın +500 ps’le taçlandırdığı kırmızı RS4‘e asfalt üzerinde hayran bırakacak duruşlar vermişti. 20 inçlik jantlarla araç üzerindeki hissiyatı komple değiştiren ABT’nin Q8 için kendi özgün malzemelerine yer vermiş.

Renginden mi bilemiyoruz ama ABT daha öncesinde de Q8’i yükseltmişti. Bu kadar çekici gelmemişti.

Audi tasarımcılarının etkileyici tasarımcıları en başından zaten işi bitiriyor. Çıkardıkları yapı, birden bire sportif SUV’ların en iyi temsilcisi haline gelmişti. Bunun üstüne katma ayağında modifiye şirketi parlak piano blacke baş vurmuş. Farların altına kadar devam eden ızgara, logo dahil olmak üzere parlak siyah. Kavisli şekildeki tampon, lip takılarak farklılaştırılmış.

Siyah Q8 modifiyesinden sonra beyaz örneğine yapılanlar daha belirgin duruyor.

Hava giriş ve tampon eklentilerinden sonra geçiş yaptığımız yan kısımda 10 x 22 inç jantlara rastlıyoruz. Sport JR kodlu lastik grubu, büyük alaşımlı ve aracın kasa yapısını kaldıracak seviyede. Standartındaki, difüzöre entegre egzoz çıkışlarının yerine yuvarlak kafalara sahip ve yine parlak malzemeden yapılan kalıp içerisinde sunulmuş. Cam üstüne de küçük bir kanatçık eklenmiş.

Ekranların bolca kullanıldığı Q8 içerisinde de ABT, kendi imzasını atmış.

Audi normalde de istenilenleri işin başında sunduğu için ABT’nin yalnızca kendi logolarını eklediğini söylememiz mümkün. Vites topuzu, kolçak ve bir takım parçalara karbon fiber örtüsünü eklemiş. Bindiğiniz zaman değişimleri veya ABT’ye ait bir araç olduğunu vitesteki logodan anlayacaksınız.

Alman şirket chip tuningle beygir artırımana gitmiş.

Q8 50 TDI dizel motorun 3.0L hacimli motoruna yapılan müdahale sonucunda 330 ps ve 650 nm tork alınmış. V6 motorun ABT Motor Control (AEC) yazılım geliştirmesi öncesinde SUV, 286 ps ve 600 nm torkla hareket ediyordu. Ancak artan rakamların Q8’in gidişine ne kadar etkili oldu, bir bilgi verilmemiş. Zaten çok da bir farkın olacağını düşünmüyoruz.

Q8 50 TDI‘yı satın almak istediğinizde standart hava süspansiyonun yerine daha iyi viraj kabiliyeti ve agresif duruş için elektronik ile olanla değiştirmiş. Gördüğümüz Q8 ABT çalışması tam kıvamında olmuş diyebiliriz. Göze batan bir detaya rastlamadık. Sizce Q8 standar mı daha güzel yoksa bu şekli mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum