Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Jaguar F-Pace S Arden Dizayn: SVR Öncesi En Güçlü SUV!

Jaguar'ın SUV'u Alman Arden Dizayn tarafından tekrar ele alındı. Arden, SVR çıkmadan müşterilerine alabileceği en güçlü F-Pace'yi sunmak istiyor. Bakalım ne kadar güçlü!
2017 Yeni Jaguar F-Pace S Arden Dizayn: SVR Öncesi En Güçlü SUV!

Alman merkezli Arden, nereden baksanız 40 yılı aşkın süredir Jaguar modellerini farklı stil ve güçlerde ele almasıyla ünlenmiş bir firmadır. Bunu Mercedes’in AMG‘si gibi düşünebiliriz. Başlıkta fark ettiyseniz en yüksek güç dedik. Aslında herkes F-Pace’in SVR ile gösteri yapacağını zannetmişti.

Ancak SVR çıkışına kadar en güçlüsünü Arden sunacak. Alman firma sadece güç ünitesi üzerinde çalışmalar yapmamış. Gövde kitleri ve uygun renk tonlarıyla bu Jaguar F-Pace’yi farklı olduğunu göstermiş. Takım arkadaşı Land Rover Discovery 5’in SVX dönüşümü kadar etkileyici olduğunu da ayrıca söyleyelim.

F-Pace’in Arden dış dokunuşları, parça ve renk değişimlerinden oluşuyor.

F-Pace’in sade ızgara yapısı, sarı şeritler ile fosforlu bir görünüm almış.

Yeni ön lipler ve kenar hava girişlerene de sarı çerçeve uygulaması yapılmış.

Yan kısmına baktığımızda 22″ jantları ve Arden imzalı sarı kaliperler dikkat çekiyor.

Arden’in birçok modeline yaptığı farklı sarı şeritler F-Pace’in alt kısımlarında da görülüyor.

Yukarı konumlu arka tarafına F-Pace’in hatlarını bozmayacak şekilde uyumlu rüzgarlık takılmış.

Ele alınan difüzör, güç simgesi dört çıkış egzozla kalıplara yatırılmış.

Arden’in iç mekan değişiminde spor direksiyon, bolca Alkantra döşeme, matlaştırılmış malzemeler hakim.

Döşeme ve malzeme yapılarının kişiselleştirilmesinin dışında, iç kısımda pedal seti gibi sportifleştirilen malzemeler mevcut.

F-Pace’in motor kısmında tek bir seçenek üzerinden gidilmemiş. Yani 2.0L dizeline istenirse +35 hp, 3.0L dizel’in 300 hp versiyonu 340 hp’ye çıkartılabiliyor.

En agresif çalışma 3.0L süper şarjlı V6’sında yapılmış. 380 hp’lik S paket donanimi tam 410 hp’ye yükseltilmiş.

Şu anda fabrika çıkışı en güçlü F-Pace’yi almanın bedeli yaklaşık 42 bin $!

İngiliz markaya Alman mantığında yapılan uygulamaların genel olarak iyi olduğunu söyleyebiliriz. Dış karoserinde abartıya kaçmadan çoğunlukla sarı şeritlerle süslenen parçalar, iç kısım malzemelerin Alkantra değişimi ile devam edilmiş. Daha fazla güç isteyen müşteriler de unutulmamış ve başlangıç motorları dışında, en güçlüsü olan 3.0L benzinli versiyonuna harika güçler kazandırılmış.

Bu şu oluyor; Jaguar’ın sonrasında düşündüğü SVR‘si demek ki Arden’in 410 hp gücünden daha fazla olacak. 5.0L süper şarjın devreye alınmasıyla otomatikman konuşacak bir şey kalmıyor zaten. Peki Jaguar’ın bu F-Pace S’i sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum