Yatırım yapmaya başla!

Yeni 2020 Kia Soul Yeni Teaser’larla Gösterildi!

Kia'nın heyecanlı crossoverı Soul'un 3. nesline dair profil detayına yer verildi!
Yeni 2020 Kia Soul Yeni Teaser’larla Gösterildi!

Kia’nın ileri MPV aracı Soul Crossover‘ın son şeklini almasını beklerken yeni teaser görüntüleri geldi. Bu ayın başlarında 3. nesli adına bazı dijital resimler gönderilmişti. Yanında da iç mekanın tasarım ve yerleşimleri konusunda fikir sahibi olmuştuk. 2014 yılında 2. nesli tanıtılan Soul daha modern hatlara sahipti ve Kia’nın geleneksel yüz hatlarının temsilcisi olmuştu.

Son jenerasyon için gönderilen görseller dijital olduğundan kesin bu diyemezken yeşil renkte, profilden gelen bir duruş bazı şeyleri kesinleştiriyor. İlk önce ABD pazarına sunulması beklenen Soul’un tamamı elektrikli bir modu da olacak.

Görselde kasa şeklinin nereye doğru gittiği kesinlikle belli oluyor.

Yeşil renk Soul’a profilden bakıldığında yan cam şekillerinin 2. nesille aynı ölçülerde olduğunu görüyoruz. Fark ise son sütunda plastik parça uzatılarak model ismi yazılmış. Buradan gözükmese de Kia, yine Soul’u farklı kombin gövde renkleriyle almanıza müsade edecek.

Bir önceki Soul içeriğimizi incelediğinizde ise farların aynı olduğunu görebilirsiniz. Büyük aydınlatma tipi kaldırılarak yerine slim far yapısı verilmiş. Ayrıca Kia’nın kaplan burnu ızgara yapısıda artık olmayacak.

Kokpitini korsan resimlerde çok net şekilde görmüştük.

Üç kollu spor direksiyon yuvarlak bir merkeze ve yönetim butonlarına sahip olacak. Buradan bile ele iyi oturacak hissiyatı veriyor. Gelen teaser’da orta üst bölümdeki ekrandan bahsedilmiş.

Ek bilgiler arasında Soul’un boyut olarak eskisine göre büyüdüğü, özellikle kargo alanında gözle görülür bir genişlemenin olacağı bildirildi.

Kia Soul farklı motor üniteleriyle müşterileri sunulacak.

Ülkelere göre değişecek bu durumda 2.0L atmosferik motorla alınabilecekken, 1.6L turbo beslemeli motorun 7 ileri çift debriyajlı otomatik şanzımanla eşleştirilmiş şekilde alabilecekler.

Hibrit versiyonla gelecek ancak ondan daha iyisi tamamı elektrikli olarak da alınabilecek. Soul EV’nin teknik verilerine baktığımızda 415 km‘lik bir menzil karşımıza çıkıyor. Ve bu rakam gayet iyi.

Bizler Kia’nın yeni modelini LA Auto Show‘da göstereceğini zannediyor olsak da su anda belli değil. Belki tanıtımının daha ileri bir tarihe atılma şansı var. Eğer ki ABD’de tanıtımı olacaksa da 1 hafta süre kalıyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum