Yatırım yapmaya başla!

Peugeot’un Plug-in Hibrit Motorlu Versiyonları İnanılmaz Güçlü Olacak!

Peugeot, yenilikçi model yapılarını daha da güçlendirecek hibrit versiyonlar getiriyor!
Peugeot’un Plug-in Hibrit Motorlu Versiyonları İnanılmaz Güçlü Olacak!

Peugeot, modellerinde ileriye yönelik ne gibi değişimler yapacağının haberini verdi. Crossover ve SUV segmentinde farklı yüz hatları ve teknolojilerle konuya giriş yapan Peugeot, piyasada ses getirecek çalışmalar yapmıştı. MPV’yi biraz daha yükselterek sınıf değiştiren Fransız marka, şimdi de yapacağı motor takviyesinden söz etti.

Yeni nesil 508 sedanın tanıtımı ardından şifrelerle hayatımıza giren SW versiyonu, bu sınıfların halen daha yaşadığına işaret ediyordu. Bir ara markanın çok ilgi görmesine neden olan 3008’e de oldukça ileri teknoloji besleyen bir ayrı motor düşünülmüş. İşte detaylar…

Peugeot 508 Sedan – 508 SW – Peugeot 3008’i Elektriklendiriyor!

Peugeot 508 Sedan - 508 SW - Peugeot 3008'i Elektriklendiriyor!Son şekillerini alan modellerin şimdi yeni motorlarına kavuşturuşması kaldı. Peugeot uygulamanın ilk adımı için birer örnek hazırlamış. 1.6  PureTech benzin ünitesiyle hareket edecek 508, 508 SW ve 3008‘e yardımcı güçlerin nakli yapılacak. Benzinli motorun 180 ve 225 ps’lik çeşitleri hibritlendirilecek.

508 Hibrit ailesi, ön akslarda taşıyacağı bir 80 kW‘lık elektrik motora sahip olacak. Böylelikle totalde 225 ps gibi çok güçlü diyebileceğiniz limitlere getirilmiş olacak. 11.8 kWh’lık batarya paketinin 508’e sunacağı menzil tamamı elektrikli modda 40 km olacak. 

3008’in Hibrit Motoru Biraz Daha Farklı Olacak!

3008'in Hibrit Motoru Biraz Daha Farklı Olacak!3008 GT için HYBRID4, yine 1.6 PureTech ile eşleştirilecek. Daha özel oluşu, elektrik motorların bir ön aks bir arka aks olmak üzere toplamda iki adet olması. Hibrit ünitelerle beraber Fransız şirket 3008’in 300 ps güç üreteceğini bildirdi. Batarya kapasitesi  de 13.2 kWh‘ye yükseltilmesiyle de yalnızca elektrik motoruyla gidebileceği mesafe 50 km‘ye yükselmiş oldu.

3008 GT sizlere kendinizi spor arabada hissettirecek 6.5 saniyelik bir kalkış süresi sunuyor. Hızlı şarj ile 1 saat 45 dakika, ev elektriği ile bu süre 7 ile 8 saate kadar uzayabiliyor.

508, 508 SW ve 3008’e yapılan hibrit operasyonunda sonuçlar gayet güzel. Sedan ve wagon sınıfında yaptığı gelişme, zekice. Yüksek araçlara nispeten zayıf kalan sedan ve wagon piyasası Peugeot ile bizce biraz canlandırılmış olacak. 3008 GT’ye düşünülen çift elektrik motor, yüksek beygirlerin yanında tatminkar performanslar da sunabilecek. Peugeot’un modellerinde sunacağı yeni hibrit akımını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum