Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peugeot’un Plug-in Hibrit Motorlu Versiyonları İnanılmaz Güçlü Olacak!

Peugeot, yenilikçi model yapılarını daha da güçlendirecek hibrit versiyonlar getiriyor!
Peugeot’un Plug-in Hibrit Motorlu Versiyonları İnanılmaz Güçlü Olacak!
Son Güncelleme: 
Yorum

Peugeot, modellerinde ileriye yönelik ne gibi değişimler yapacağının haberini verdi. Crossover ve SUV segmentinde farklı yüz hatları ve teknolojilerle konuya giriş yapan Peugeot, piyasada ses getirecek çalışmalar yapmıştı. MPV’yi biraz daha yükselterek sınıf değiştiren Fransız marka, şimdi de yapacağı motor takviyesinden söz etti.

Yeni nesil 508 sedanın tanıtımı ardından şifrelerle hayatımıza giren SW versiyonu, bu sınıfların halen daha yaşadığına işaret ediyordu. Bir ara markanın çok ilgi görmesine neden olan 3008’e de oldukça ileri teknoloji besleyen bir ayrı motor düşünülmüş. İşte detaylar…

Peugeot 508 Sedan – 508 SW – Peugeot 3008’i Elektriklendiriyor!

Peugeot 508 Sedan - 508 SW - Peugeot 3008'i Elektriklendiriyor!Son şekillerini alan modellerin şimdi yeni motorlarına kavuşturuşması kaldı. Peugeot uygulamanın ilk adımı için birer örnek hazırlamış. 1.6  PureTech benzin ünitesiyle hareket edecek 508, 508 SW ve 3008‘e yardımcı güçlerin nakli yapılacak. Benzinli motorun 180 ve 225 ps’lik çeşitleri hibritlendirilecek.

508 Hibrit ailesi, ön akslarda taşıyacağı bir 80 kW‘lık elektrik motora sahip olacak. Böylelikle totalde 225 ps gibi çok güçlü diyebileceğiniz limitlere getirilmiş olacak. 11.8 kWh’lık batarya paketinin 508’e sunacağı menzil tamamı elektrikli modda 40 km olacak. 

3008’in Hibrit Motoru Biraz Daha Farklı Olacak!

3008'in Hibrit Motoru Biraz Daha Farklı Olacak!3008 GT için HYBRID4, yine 1.6 PureTech ile eşleştirilecek. Daha özel oluşu, elektrik motorların bir ön aks bir arka aks olmak üzere toplamda iki adet olması. Hibrit ünitelerle beraber Fransız şirket 3008’in 300 ps güç üreteceğini bildirdi. Batarya kapasitesi  de 13.2 kWh‘ye yükseltilmesiyle de yalnızca elektrik motoruyla gidebileceği mesafe 50 km‘ye yükselmiş oldu.

İlginizi Çekebilir :

Tasarımı ile En İyi Wagon Olmaya Aday 2019 Peugeot 508 SW Sizlerle!

3008 GT sizlere kendinizi spor arabada hissettirecek 6.5 saniyelik bir kalkış süresi sunuyor. Hızlı şarj ile 1 saat 45 dakika, ev elektriği ile bu süre 7 ile 8 saate kadar uzayabiliyor.

508, 508 SW ve 3008’e yapılan hibrit operasyonunda sonuçlar gayet güzel. Sedan ve wagon sınıfında yaptığı gelişme, zekice. Yüksek araçlara nispeten zayıf kalan sedan ve wagon piyasası Peugeot ile bizce biraz canlandırılmış olacak. 3008 GT’ye düşünülen çift elektrik motor, yüksek beygirlerin yanında tatminkar performanslar da sunabilecek. Peugeot’un modellerinde sunacağı yeni hibrit akımını siz nasıl buldunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu