Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yatırımcılar Arasında Hisse Senetleri Yerine Kripto Para Tercih Edenlerin Oranı Artıyor

CivicScience tarafından yapılan yeni araştırma, son 5 ayda kripto paraya olan artan ilgiyi gözler önüne seriyor.
Yatırımcılar Arasında Hisse Senetleri Yerine Kripto Para Tercih Edenlerin Oranı Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Araştırma şirketi CivicScience tarafından yapılan yeni çalışma, giderek artan sayıda yatırımcının daha fazla kripto satın almak için hisselerini sattığını tespit etti. 2021 yılı boyunca değişen zamanlarda ABD’de 18 yaşın üzerindeki kişilere konuyla ilgili sorular gönderildi. Sonuçlar, ABD nüfus sayımı verilerine göre ayarlandı.

Her soruya 1000 ila 40.600 arasında yanıt alındı. Ankette paralarını geleneksel hisse senetlerine göre kripto para birimine yatırma olasılığının daha yüksek olacağını söyleyenlerin sayısı sadece beş ayda %140 artış yaşadı.

Yatırımcıların piyasayı takip etme oranları
Kaynak: CivicScience

Haziran ayında, ankete katılanların yalnızca %10’u, Kasım ayında %24’e yükselen geleneksel hisse senetlerine kıyasla paralarını kripto para birimine yatırma olasılığının daha yüksek olacağını söylemişti.

Piyasayı çok yakından takip ettiğini söyleyen 1285 katılımcının %40’ı, kendilerinin veya tanıdıklarının kripto para almak için geleneksel hisse senetlerini sattığını söyledi. Bu oran, piyasayı biraz yakından takip edenler için %30’a, hiç de yakından takip etmediğini söyleyenler için %17’ye düşüyor.

Hisse senedi satıp kripto alanların oranı
Kaynak: CivicScience

Kripto paralar için için hisse senetlerini satan 1.988 katılımcının %44’ü, portföylerinin %10’undan azını sattıklarını bildirdi. CivicScience, verilerini dijital ve mobil içerik ortaklıkları aracılığıyla sağlıyor.

Firma, 1 Mayıs ile 6 Aralık arasındaki 40.571 yanıta dayanarak, blockchain teknolojisiyle ilgilenmeyenlerin sayısının Mayıs bu yana %68’e düştüğünü ortaya koydu. Bu oran daha önce %80 olarak açıklanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%