Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Düşse de Google Aramalarında Bu Kelimelerde Artış Var!

Bitcoin fiyatı bir süredir gözlemlenen en düşük seviyeleri test ederken, kriptoda "dipten satın al" aramaları iki yılın zirvesine yükseldi. Detaylar haberin devamında;
Bitcoin Düşse de Google Aramalarında Bu Kelimelerde Artış Var!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası son birkaç haftadır ciddi bir düzeltme halindeydi ve mevcut düşüş eğilimi yeni ayın ilk gününde daha da şiddetlendi. Küresel kripto piyasa değeri yaklaşık 2,2 milyar dolara düşerken, Bitcoin’in (BTC) fiyatı Şubat sonundan bu yana ilk kez 57 bin doların altına geriledi.

Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi popüler altcoinler daha da kötü bir performans sergileyerek günlük bazda çift haneli düşüşler yaşadı.

Kripto Çöküşü Bir Satın Alma Fırsatı Olabilir mi?

Bununla birlikte, önemli bir gösterge, bazı yatırımcıların bu durumdan etkilenmediğini ve mevcut sert düşüş gerçekliğini kripto ekosistemine indirimli olarak girmek için büyük bir şans olarak gördüklerini gösteriyor.

Google Trends verileri, “kriptoyu dipten satın al” ifadesine yönelik aramaların Mayıs 2022 döneminden bu yana görülmemiş bir seviyeye yükseldiğini ortaya koydu.

Dipten Satın Al Aramaları Google'da Yükseldi
Kaynak: Google Trends

Kripto piyasasındaki genel duyarlılık, açgözlü bölgede geçirdiği üç ayın ardından ilk kez nötr hale geldi.

GCM Yatırım Banner

Uzmanlar, katılımcıların açgözlülüğü azaldıkça piyasanın sakinleşmeye başladığının bir başka işareti olabileceğini belirtirken, Warren Buffett’ın şu sözünü hatırlatıyor: “İnsanlar, başkaları açgözlü olduğunda korkmalı ve yalnızca başkaları korktuğunda açgözlü olmalıdır.”

Çöküşün Ortasında Bitcoin için İyimser Ölçütler

Öncü kripta para biriminin fiyatı sert düşse de Nisan ayının başından bu yana düşüş yaşayan MVRV (Piyasa Değeri – Gerçekleşen Değer) gibi birkaç zincir içi ölçüm gelecek için iyimser işaretler veriyor.

3,5’in üzerindeki bir puan BTC fiyatının zirveye yakın olduğuna işaret ederken, birin altındaki sonuçlar dip konusunda uyarıyor. MVRV oranı, Şubat sonunda 2,21’e düşerek önde gelen dijital varlık için alım sinyali verdi.

BTC Fiyatı Bugün Düşüş Eğilimini Hızlandırdı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bir diğer önemli gösterge ise 24 Nisan’da pozitif bir değişim yaşayan açık faiz (OI) ağırlıklı fonlama oranı oldu. Kripto para borsası Bitfinex, bu hareketin long BTC pozisyonlarına olan ilginin arttığını ve piyasa duyarlılığının düşüşten yükselişe geçtiğini gösterdiğini belirtti.

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla 57 bin doların biraz üzerindeki fiyat hareketlerine devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.