Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları (1-7 Nisan 2024)

Hafta içerisinde değişen piyasalar ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren kripto para birimleri sayfamızda. Detaylı bilgi haberde;
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları (1-7 Nisan 2024)
HABER GİRİŞ

Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 50’ye kayın değer kazanan kripto para piyasası yatırımcıların iştahını açtı. Geçen ay 73 bin doların üzerini görerek tarihi rekorunu kıran Bitcoin (BTC) için beklentiler yukarı taşındı.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasası için yılın ikinci çeyreğine dair iyimser bir tablo çizerken, Nisan ayının ilk haftası BTC için düşüşle geçti.

Haftalık yüzde 3’e yakın değer kaybeden dijital para birimi 64 bin dolar seviyelerine kadar sarktı. Yazım anında 69.447 dolar seviyesinde kayda geçti.

Haftanın En Çok Kazandıranları

1. Ethena (ENA)

Bu haftanın en çok kazandıranı haftalık yüzde 73 artışla Ethena (ENA) oldu. Piyasa değerini 1,7 milyar dolara taşıyan ve bugün de artıda kayda geçen ENA, haftanın son gününü yüzde 10’un üzerinde artışla geçirirken, yazım anında 1.19 dolardan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

2. Core (CORE)

Geçen haftanın en çok kazandıranı Core (CORE) bu hafta ikinci sıraya indi. Haftaya 2.0993 dolardan başlangıç yapan kripto para, bugün 2.67 dolardan kayda geçti. Haftalık yüzde 60 değer kazanarak piyasa değerini 2 milyar doların üzerine çıkardı.

Haftanın En Çok Kaybettirenleri

1. Conflux (CFX)

Bu hafta yüzde 24 oranında düşüş yaşayarak en çok kaybettiren olan Conflux (CFX), piyasa değerini 1,4 milyar dolar sınırına çekti. Haftaya 0.4686 dolardan başlangıç yapan CFX, yazım anında 0.3642 dolardan işlem gördü.

2. dogwifhat (WIF)

Geçen haftanın en çok kazandıran ikinci kripto parası olan dogwifhat (WIF) bu hafta kazançlarını sildi. Haftaya 4.5916 dolardan giriş yapan WIF, yüzde 23 düşüşle piyasa değerini 3,5 milyar dolara indirdi. Yazım anında 3.59 dolar seviyesinde kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın