Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Düşerken Bu Veriye Göre Sermaye Kriptoya Akıyor

Stablecoin’lerin artan kümülatif arzı BTC’deki düşüşe rağmen boğaların lehine bir gelişmeyi işaret ediyor. Detaylar şöyle…
Bitcoin Düşerken Bu Veriye Göre Sermaye Kriptoya Akıyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in bu yılın başından itibaren başlayan güçlü rallisi son zamanlarda ivme kaybetti. Yine de, genellikle token alımlarını finanse etmek için kullanılabilecek stablecoinlerin arzı artmaya devam ediyor. Bu, Bitcoin boğaları için olumlu bir gelişme.

Kripto para birimi Mart ayında 73.700 dolara kadar çıkarak tarihi zirvesine ulaştı. O zamandan bu yana FED’in Haziran’da yapacağı faiz indirimi ihtimalinin azalması nedeniyle BTC’de kayıplar artıyor.

Kripto para birimi yazım itibarıyla 65.700 dolar seviyesinde işlem görüyor. Aynı dönemde, stablecoin pazarını yüzde 90’ın üzerinde payla domine eden ilk üç varlık olan Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve DAI’nin (DAI) kümülatif arzı yüzde 2,1 artışla 141,42 dolara yükseldi.

Stablecoin kümülatif arzı
Kaynak: TradingView

Verilere göre bu arz oranı Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Kümülatif arz bu yıl 20 milyar doların üzerine çıktı. Likiditenin bir göstergesi olan stablecoin arzındaki devam eden genişleme, kripto piyasası için olumlu bir işaret.

Reflexivity Research, “Stablecoin arzı yükselmeye devam ettikçe bu, sermayenin kripto pazarlarına akmaya devam ettiğini gösteriyor.” değerlendirmesini yaptı. Firma Bitcoin’e düşüş sonrası talebin daha güçlü olabileceğini ve daha geniş bir yükseliş trendinin devam edebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Stablecoin marjlı vadeli işlemler, teminatın değerinin piyasa oynaklığından bağımsız olarak sabit kaldığı doğrusal bir getiri sunar. Bu nedenle, yatırımcıların sürekli olarak teminatlarını hedge etme arayışına girmeleri gerekmiyor.

Bitcoin’in piyasa değeri-gerçekleşen değer oranını gösteren MVRV-Z skor gibi diğer göstergeler de kripto para biriminin önünün açık olduğunu gösteriyor. Tarihsel olarak, sıfırın altında bir MVRV Z-skoru piyasanın diplerini işaret ederken, yedinin üzerindeki bir okuma zirveleri gösterdi. Mevcut veriler Z-skorunun 2,87 olduğunu gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.