Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptodaki Bu Ödüller S&P 500 Temettülerine Fark Attı!

Kripto para piyasasında son dönemde revaçta olan staking ödülleri S&P 500 endeksindeki şirketlerin temettülerilerinden çok daha yüksek getiri sağlıyor.
Kriptodaki Bu Ödüller S&P 500 Temettülerine Fark Attı!
HABER GİRİŞ

Kripto para yatırımcıları bir süredir belirli protokollerde bulunan staking ödüllerine büyük ilgi gösteriyor. Artan ilgi yüksek getirileri de beraberinde getirdi. Verilere göre ortalama kripto staking ödülü, her iki pazarda da güçlü bir büyüme olmasına rağmen artık S&P 500’deki yatırımcılara ödenen ortalama temettüden yüzde 450 daha yüksek seviyeye ulaştı.

ABD’deki en büyük 500 kamu şirketini izleyen endeks olan S&P 500, Google Finans verilerine göre yüzde 10,16 ile son 5 yılın en iyi ilk çeyrek büyüme performansını kaydetti. Bununla birlikte, yüzde 1,35’lik ortalama temettü getirisi oranı, yaklaşık iki buçuk yıl önceki 2021’in 4. çeyreğinden bu yana kaydedilen en düşük seviyeydi.

Diğer yandan yatırımcıların kripto para varlıklarını faiz veya ödül kazanmak için kilitlemeyi içeren kripto staking, Staking Rewards’daki kıyaslama ödül oranına göre şu anda yıllık ortalama yüzde 6,08 getiri sağlıyor.

S&P 500 temettü getirisi, endeksteki tüm hisse senetlerinin ortalama temettü ödemesidir. En büyük üç S&P 500 şirketi arasında Microsoft yüzde 0,71 ile en yüksek temettü getirisini elde ederken onu yüzde 0,56 ile Apple ve yüzde 0,02 ile Nvidia izledi.

Kripto para tarafında ise Algorant (ALGO) yüzde 84,19 stake ödül oranı ile öne çıkıyor. Onu yüzde 17,7 ile Cosmos (ATOM) ve yüzde 16,34 ile Filecoin (FIL) takip ediyor. Bununla birlikte, yüksek getirili staking varlıklar yatırımcılar için daha falza risk içeriyor. Bu, yatırımcıların dayanak varlığın değeri düşse bile tasfiye edemeyebileceği anlamına gelir .

GCM Yatırım Banner

Kurumsal yatırımcılar, kripto staking ödülleri ile temettü getirileri arasındaki önemli farkı son dönemde yakından takip ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.