Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Halvingi Sonrası Satın Alınacak En İyi 4 Kripto Para!

Bitcoin yarılanması gerçekleşirken, analistler yarılanma sonrası satın alınabilecek en iyi kripto para birimi seçeneklerine dikkat çekti. Detaylar haberde;
Bitcoin Halvingi Sonrası Satın Alınacak En İyi 4 Kripto Para!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin dördüncü yarılanma etkinliği tamamlandı. Madencilere verilen blok ödülleri, 20 Nisan’da Türkiye saatiyle 03.09’da 840 bininci blokta yarı yarıya düştü. Madenciler, 2028 yılındaki bir sonraki halvinge kadar artık blok ödüllerinden 6.25 BTC yerine 3.125 BTC kazanacaklar.

Yarılanma sonrası sürecin, satın alınabilecek kripto varlıklarına karar vermek için kritik bir zaman olduğunu vurgulayan analistler, BTC yarılanması sonrası başlangıçta piyasanın bir düşüş görme ve kripto para birimlerinin fiyatlarının gerileme ihtimaline dikkat çekiyor.

İşte, Bitcoin yarılanması sonrasında satın alınabilecek en iyi 4 kripto para birimi;

Ethereum (ETH)

Bitcoin’in doğrudan rakibi olmasının yanı sıra Ethereum’un fiyatı Bitcoin’in piyasadaki performansına bağlıdır. Ethereum ve Bitcoin’in grafik modellerine dayanarak, benzer bir fiyat hareketi görülebilir.

Şu anda Bitcoin, fiyatın 71 bin dolardan 63 bin dolara düştüğü bir düzeltme bölgesi altında. Benzer şekilde, Ethereum’un fiyatı da yüzde 6,42’lik bir düşüşün ardından 3062 dolara geriledi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’in yarılanmasının ardından bir boğa koşusu beklentisiyle Ethereum, piyasa talebi ve fiyat geçmişi nedeniyle en iyi yatırım seçeneği olabilir.

Solana (SOL)

Solana son birkaç ayda popülaritesini yeni zirvelere taşıdı. Bu üç aylık yükseliş performansında Solana, Nisan ayının başında 202,87 dolara kadar yükseldi. Ancak, şu anda SOL fiyatı 142,69 dolara düştü, yine de tokena olan talep hala artıyor.

Bu artan talepte, meme yaratıcıları yeni bir itici güç ekleyerek Solana ağı talebini bir sonraki seviyeye taşıdı. Solana ağında çok sayıda popüler ve iyi performans gösteren meme coin piyasaya sürüldü ve bu da SOL’un benimsenmesine olumlu etki sağladı.

Bir sonraki boğanın, Solana tabanlı meme coinler de dahil olmak üzere altcoinlerde bir artış getireceği tahmin ediliyor. Dahası, analistler Solana’nın bu yarılanma sonrası boğa piyasasında 300 doların üzerine çıkabileceğine de inanıyor.

Toncoin (TON)

TON, sadece bir hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,65 dolara ulaşarak bu yıl büyük bir popülerlik kazandı. Bu ATH sonuncusunun iki katıydı ve bir sonraki boğa koşusu için beklentiler daha da yüksek.

Kripto meraklıları Toncoin’in bu ayın sonuna kadar 10 doları geçebileceğine ve sonunda yıl sonuna kadar 30 dolar fiyat kazanabileceğine inanıyor.

Toncoin, diğer altcoinlere kıyasla mevcut piyasa düşüşünden en hızlı toparlanmayı gerçekleştirdi. Token bir gün içinde yüzde 18 artış göstererek bir başka ayın en yüksek seviyesini hedefliyor.

Binance Coin (BNB)

Dünyanın en büyük merkezi borsası Binance’in bir parçası olan BNB için analistler, bu yıl ortalama 710 dolar beklentisini korurken, 1041 dolarlık bir hedefe ulaşma potansiyeline de dikkat çekiyor.

Fiyat performansına ve kripto piyasasındaki itibarına dayanarak, BNB, Bitcoin yarılanma süresi boyunca büyük bir varlık olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın