Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Yılın İkinci Çeyreği için Kripto Görünümünü Paylaştı

Coinbase borsası tarafından kaleme alınan araştırma raporu, kripto para piyasasının bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin tahminler içeriyor. Detaylar geliyor…
Coinbase Yılın İkinci Çeyreği için Kripto Görünümünü Paylaştı
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, market için yılın ikinci çeyrek tahminlerini paylaştı. Borsa araştırma raporunda yılın ikinci çeyreğinde kripto para piyasası için iyimser bir tablo çizdi. Olumlu faktörlerin Nisan ayının ikinci yarısından itibaren daha görünür olacağı belirtildi.

Raporda, 16-20 Nisan’da beklenen Bitcoin (BTC) ödülünün yarıya indirilmesinin arz yönlü ana olay olmaya devam ettiği vurgulandı. Dört yılda bir gerçekleşen yarılanma, madenci ödüllerinin yüzde 50 oranında azaltılması ve böylece Bitcoin arzındaki büyüme oranının azalması anlamına geliyor.

Analistler David Duong ve David, spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) gibi yeni finansal teklifler üzerinde durum tespiti yaparken birçok bankanın kullandığı 90 günlük inceleme döneminin 10 Nisan gibi erken bir tarihte sonuçlanabileceğini yazdı.

Coinbase, Morgan Stanley, Bank of America, UBS ve Goldman Sachs gibi bankaların zenginliğin tek bekçisi olmadığını ve bazı büyük ABD varlık yönetimi platformlarının bunların dışında faaliyet gösterdiğini belirtti.

Raporda, Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerindeki kaldıraçlı kısa pozisyonların 19 Mart’ta rekor seviyeye ulaştığına işaret edilerek, kripto alanına kurumsal ilginin yüksek olmaya devam ettiğinin altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Coinbase, yatırımcıların uzun Bitcoin’e karşı BTC satın almak için stratejik bir karar veren yazılım geliştiricisi MicroStrategy’nin (MSTR) hisselerinde short pozisyon açmasının son zamanlardaki piyasa dalgalanmalarına katkıda bulunabileceğini söyledi.

Kripto para piyasası yılın ilk çeyreğinde yüzde 50’e yakın arttı ve yazım itibarıyla 2,49 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin geçen ay 73.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. BTC yazım itibarıyla 65.800 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.