Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın İki Dev Bankası İlk Bitcoin ETF’lerini Sunmak İstiyor

Kripto uzmanı Andrew AP Abacus, Morgan Stanley ve UBS'ih önümüzdeki hafta platformlarına Bitcoin ETF'lerini eklemeye hazırlandığını iddia etti.
Dünyanın İki Dev Bankası İlk Bitcoin ETF’lerini Sunmak İstiyor
HABER GİRİŞ

ABD’de bu yılın Ocak ayında spot Bitcoin ETF’lerinin işleme sunulması ile beraber geleneksel finans oyuncuları da kendi ETF ürünlerini çıkarma planları yapıyor. Kripto uzmanı Andrew P. (AP Abacus), dünyanın önde gelen iki yatırım bankası Morgan Stanley ve UBS’in Bitcoin ETF’lerini hayata geçiren ilk bankalar olmayı hedefliyor.

AP Abacus, Morgan Stanley’in dahili notlarına atıfta bulunarak, bankanın Bitcoin ETF’lerine geçişini birkaç gün önce açıklayabileceğini söyledi. Küresel bankaların Bitcoin ETF eklenmesini bir yarış olarak aktif olarak konuştuğunu da belirtti.

AP Abacus’un açıklamasını değerlendiren Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas, bunun sağlam bir kaynak olduğunu ve iki bankanın Bitcoin ETF’lerini çıkarabileceğini söyledi. Kripto uzmanı, UBS’nin Bitcoin ETF’lerini önümüzdeki hafta veya 8 Nisan ile 12 Nisan arasında platformuna eklemeyi planladığını bildirdi.

Morgan Stanley’in UBS’ye karşı potansiyel rakibi hamlesine ilişkin son spekülasyonlar, AP Abacus’un bankanın Bitcoin ETF’lerini önümüzdeki haftaya kadar onaylamaya hazırlandığını bildirmesinden birkaç hafta sonra geldi.

Ocak ayında onaylanan ETF’ler sonrası Bitcoin’de güçlü bir ralli yaşandı. Kripto para birimi bu yılın başından itibaren yüzde 57 yukarıda ve 66.500 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC geçen ay 73.700 dolara kadar çıkarak Kasım 2021’den bu yan ilk kez tarihi zirvesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.