Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yaşlı ve Engelli Aylıkları Farklarıyla Yatırılmaya Başlandı

Yaşlı ve engelli aylıklarına ilişkin merakla beklenen gelişmeler açıklandı. İşte aylıkların yatırılmasıyla ilgili detayları;
Yaşlı ve Engelli Aylıkları Farklarıyla Yatırılmaya Başlandı
Yorum

Yeni yılın gelmesiyle birlikte maaşlardaki düzenlemeler merak ediliyor. Yaşlı ve engelli aylıklarıyla ilgili yapılan son açıklamalar ise merakın bir nebze giderilmesini sağladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili bugün önemli açıklamalarda bulundu.

Yanık, “Şubat ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını farklarıyla birlikte hesaplara yatırıyoruz,” dedi. Ay içerisinde yaklaşık 1 milyar 31 milyon TL tutarındaki yaşlı aylığı yardımında bulunulacağı da ifade eden Yanık, yeni düzenlemelerin maaşlara yansıdığını belirtti.

Bakan Yanık ödeme dönemi içinde yaklaşık 799 milyon lira engelli aylıkları ödemesi yapılacağını söyledi.

Bakan Derya Yanık Yaşlı ve Engelli Aylığı Açıklamaları
Kaynak: Twitter

Yaşlı ve engelli aylıkları kapsamında toplamda 1 milyar 830 milyon TL ödeme yapılacağının altını çizdi. Yeni düzenlemelerle birlikte yaşlı aylıkları 828 liradan 1084 liraya yükseltildi.

Yüzde 40 – 69 engelli aylıkları 661 liradan 865 liraya çıkarılırken, yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylıkları 991 liradan 1298 liraya ulaştı.

Bakan Yanık, hem yaşlı hem de engelli aylıklarının Ocak ayından kaynaklanan farkıyla birlikte Şubat ayında hesaplara yatırılmaya başlandığını da ifade etti. Yanık, Şubat ayı yaşlı ve engelli aylıklarının 9 Şubat tarihine kadar sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını da açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu