Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’li Flake: S-400’ler için Çözüm Bulmak İstiyoruz

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Türkiye ile olan ilişkiler hakkında değerlendirmede bulundu. Detaylar haberde...
ABD’li Flake: S-400’ler için Çözüm Bulmak İstiyoruz
HABER GİRİŞ

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Türkiye-ABD ilişkilerine yönelik değerlendirmede bulunarak önemli birçok konuya değindi. İki ülkenin ekonomik ilişkisi ve F-16, F-35, S-400’ler hakkında konuştu.

NTV’ye konuşan Flake, Türkiye’ye F-16 satışını desteklediğini söyledi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Washington ziyaretinde F-35’lerin de gündeme geldiğini hatırlattı.

S-400’lerde halen sorun olduğunu belirterek, buna bir çözüm bulmak istediklerini dile getirdi. ABD’li müsteşar Victoria Nuland’ın bir çözüm önerdiğini aktardı. Sorunu aşmak istediklerini sadece henüz başarılı olamadıklarını bildirdi.

“Ticari İlişkiler Yüzde 60 Arttı”

Bunun yanında Türkiye-ABD arasındaki ticari ilişkilerin yüzde 60 arttığını vurguladı.

İki ülkenin ticari ilişkilerinin gerçekten iyi gittiğini bildirdi. Birkaç yıl öncesine göre yüzde 60 artışla 35 milyar dolarlık bir hacme ulaşıldığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Ticaret hacminde hedefin 100 milyar dolar olduğunu söyleyerek, “Kolay değil ama bu ivmeyle gidildiğinde ulaşılabilir olduğunu söylemek isterim.” dedi.

Şubat ayının başında F-16’ların satışı için Kongre’deki satış kararına ilişkin inceleme ve itiraz sürecinin aşıldığı bildirilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın