Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu İlanı Bekleyenler Müjde! En Yüksek Alım Yapılacak

Deprem bölgesinde hizmet kalitesini artırmak için kamu alımları sürüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, tek seferde yapılacak en yüksek personel alım ilanını duyurdu.
Kamu İlanı Bekleyenler Müjde! En Yüksek Alım Yapılacak
HABER GİRİŞ

Engelli vatandaşları kamu kurumlarına yerleştirme törenine katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, törende yaptığı konuşmada kamuya personel alımlarının süreceği haberini verdi. Deprem bölgesine daha fazla personel desteği sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak adına ilana çıkacaklarını kaydetti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, “Bakanlığımıza bir seferde alacağımız en yüksek personel alımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Büyük ailemizi daha da genişleteceğiz” diyerek, 8 bin sözleşmeli personelin daha alımının yapılacağını duyurdu.

Personel ilanına ilişkin detaylı bilginin yakın zamanda paylaşılacağını belirterek, başvuruda bulunacak adaylara hayırlı olsun dileklerini iletti.

Engelli Memur Sayısı 70 Bini Aşacak

Bakan Özdemir Göktaş, kamuda yer alan engelli personel sayısına da değindi. Özel çaplı istihdam politikaları belirlediklerini belirterek, bu amaçla son 10 yıldır Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) uygulandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bakan, “2012 yılında başlatılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı, kamuda çalışan engelli personel sayısındaki artışı sağlayan en önemli etken” dedi.

2012 yılından bu yana kamuda çalışan engelli memur sayısının arttığını ve bugünkü 2 bin 392 kişilik atamayla sayının 70 bini aşacağını açıkladı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.