Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ticaret Bakanı’nın İstifa Haberine Açıklama Geldi

Kabine tarafında çatlak olduğu, sandıklar kapandıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kimi bakanları görevinden alacağı ve Ticaret Bakanı’nın istifa ettiği iddialarına yanıt geldi.
Ticaret Bakanı’nın İstifa Haberine Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) ilk kadın başkanı olan Hafize Gaye Erkan’ın bu ayın başında görevinden ayrıldığını duyurmasının ardından bir istifa haberi de Kabine için geldi. Erdal Sağlam’ın bugünkü köşesinde, 31 Mart seçimlerinden sonra Kabine’de değişiklik yapılacağı ve ayrılacağı kesin gözüyle bakılan isimler arasında Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın geldiğini iddia etmesi üzerine dikkatler iktidara çekildi.

Neden Ticaret Bakanı’nın adının ilk sıralarda geldiğini de yazan Sağlam, “Bazı kulislere göre Bolat’ın özellikle ihracatçılardan etkilenerek, kurlar başta olmak üzere uygulamadaki sıkı para politikalarına direnç gösterdiği, hatta bazen ekonomi politikalarına ters söylem ve kararlarının olduğuna işaret ediliyor” dedi.

Ayrıca Bolat’ın bakanlığı nedeniyle özel işlerine zaman ayıramadığı, bu nedenle kendi isteğiyle ayrılmak istediği kulisinin olduğunu ekleyerek, “Hatta konuyu Cumhurbaşkanı’na iletip affını istediği söylentileri de kulislerde dolaşıyor. Bakan Bolat’ın yanında, haklarında daha az konuşulsa da, Cumhurbaşkanı’nın başarısız gördüğü birkaç bakanın daha ismi geçiyor” diyen Sağlam, diğer bakanların ismini vermedi.

İletişi Başkanlığı Açıklama Yaptı

Ticaret Bakanı’nın istifa ettiği iddiası üzerine İletişi Başkanlığı’na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden açıklama geldi. Açıklamada, Bakan Bolat’ın görevinden ayrılmak istediği ve talebini Cumhurbaşkanı’na ilettiği iddiasının doğru olmadığı duyuruldu.

Açıklamada, “Ticaret Bakanı Ömer Bolat, göreve geldiği günden itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bakan Bolat’ın özel işlerini aksattığı için görevinden ayrılmak istediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kulis adı altında yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz” denildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.