Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mal Varlıkları Dondurulmuştu! 9 Kişi Hakkındaki Karar İptal Edildi

Terörizmin finansmanı suçu sebeplerinin ortadan kalkması nedeniyle 9 kişinin mal varlığını dondurulması kararı iptal edildi. Yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
Mal Varlıkları Dondurulmuştu! 9 Kişi Hakkındaki Karar İptal Edildi
HABER GİRİŞ

Terörizmin finansmanı suçu iddiasıyla 9 kişinin mal varlığı dondurulmuştu. Söz konusu karar gece saatlerinde Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Bu 9 kişiye yönelik yeni bir karar yayımlandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan “Malvarlığının Dondurulması Kararlarının Kaldırılması Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlan kararda 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında, fon sağlanması veya toplanması yasak fiiller ile terörizmin finansmanı suçu sebeplerinin ortadan kalkmasına istinaden 9 kişinin mal varlığının dondurulması kararlarının kaldırıldığı bildirildi.

Resmi Gazete Malvarlığı Dondurulması Kararı
Kaynak: Resmi Gazete

Böylece Basel Alramo, Zeki Savaş, Ali Akın, Mehmet Ali Şengül, Erdoğan Çakır, Birsen Kars, Hülya Demirer, Sevilay Akyıldırım ve Şerefettin Gül hakkındaki karar yürürlükten kaldırılmış oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.