Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Koca Duyurdu! Randevu Sisteminde Yeni Dönem Başlıyor

Bakan Koca, Türkiye'nin sağlık sistemini överek Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde yeni düzenlemeyi duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Koca Duyurdu! Randevu Sisteminde Yeni Dönem Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulusal Sağlık Hizmetleri Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde (MHRS) yapılan yeni düzenlemeye dair konuştu.
Bakan Koca, sistemdeki sorunların çözümüne yönelik yeni kararların alındığını bildirdi.

Onaylı randevu dönemine geçiş sisteminin devreye alındığını söyledi. Pazartesi günü başlayacağını paylaştı.

Söz konusu sistemin detaylarını aktaran Bakan Koca, ertesi gün randevusu olan hastaların saat 20.00’ye kadar onay vermesi gerektiğini aktardı.

Bahsi geçen sistemden kanser hastaları ile 65 yaş üstü vatandaşların muaf olduğunu bildirdi.

Bakan Koca, randevulu ve randevusuz hasta sayısının neredeyse eşit olduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl 23 milyon kişinin aldığı randevulardan en az birine gelmediğini aktardı. Sınırlı sayıda sınırsız talebi karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Koca, Türkiye’deki sağlık sisteminin sıradan olmadığını bütün vatandaşlara hizmeti Sosyal Güvenlik kapsamında bedelsiz sunulduğunu aktardı.

Bunun yanında sağlık alanında şiddet olaylarının azaldığına dikkat çeken Koca, Beyaz Kod uygulamasının yanı sıra Gri Kod uygulamasının pilot uygulama olarak başlatıldığını ifade etti.

Sağlık çalışanlarının verdikleri her hizmetin karşılığını aldığı bir teşvik sistemine geçmiş durumda olduklarını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.