Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Gürcistan Açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Gürcistan'ın yeni başbakanı ile konuşarak önemli mesajlar verdi. Detaylar haberde...
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Gürcistan Açıklaması
HABER GİRİŞ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gürcistan’ın yeni Başbakanı İrakli Kobakhidze ile NATO karargahında görüştü. Gürcistan’ı Avrupa Birliği’nin (AB) bir parçası olması için desteklediklerini bildirdi.

Stoltenberg, Gürcistan’ın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü desteklediklerini bildirdi. Rusya tarafından işgal edilen bölgelerde ilhak kararının kabul edilemez olduğunu bildirdi. Gürcistan’ın Avrupa-Atlantik ailesine tam üyeliğe, daha fazla demokrasi ve refaha doğru yönde ilerlediğini görmek istediklerini söyledi.

Kobakhidze’den Destek Çağrısı

Gürcistan’ın yeni Başbakanı Kobakhidze, ülkesinin yıllar içinde NATO liderliğindeki misyon ve operasyonlara katıldığını söyledi.

Ülkesinin topraklarının yüzde 20’sinin işgal altında olduğunu vurguladı. NATO ve müttefiklere ülkesini her zamankinden daha fazla desteklemeleri için çağrıda bulundu. Gürcistan, Aralık 2023’te AB’ye aday ülke statüsü almıştı. Kobakhidze, görevine geçtikten sonra ilk yurt dışı ziyaretini Brüksel’e, AB ve NATO’ya düzenledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.