Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yapı Kredi Bankası %3 Artışla En Fazla Yükselen Sektör Hissesi Oldu

Yapı Kredi Bankası hisseleri artıda fiyatlanırken, aylık kazanç %35’e çıktı.
Yapı Kredi Bankası %3 Artışla En Fazla Yükselen Sektör Hissesi Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününe yükselişle başladı. Son kapanışını 3,44 liradan yapan hisseler, bu sabah 3,46’dan açıldı. Ardından güçlü yükseliş gösterdi.

Banka hisseleri saat 11.55’te %3,20 değer kazancıyla işlem görüyor.
Yapı Kredi Bankası Hissesi %3 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

3,55 liradan fiyatlanan hisseler, bankacılık endeksinin en fazla artanı oldu. Günün ilk yarısında kaydettiği fiyat aralığı 3,45 – 3,55 şeklinde. Yatırımcısına kazandırmaya devam eden Yapı Kredi Bankası hisseleri, haftalık bazda %4,15 oranında yükseldi.

Aylık dönemdeki getirisi %35,52 seviyesine çıktı. Bu periyotta kaydettiği fiyat aralığı 2,54 – 3,72 oldu. Yıllık bazda 2,01 – 3,72 arasında işlem gören hisseler, yatırımcısına %21,45 oranında getiri sundu.

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda 25 Milyar TL nominal tutara kadar finansman bonosu ve tahvilin halka arz edilerek veya nitelikli yatırımcılara satış şeklinde ihracının Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan özeti sunuldu.

Bir diğer bildirimde ise yurt içinde 5 Milyar TL nominal tutara kadar sabit veya değişken faizli bono, tahvil ve/veya kredi riskine dayalı ve diğer yapılandırılmış bono ve/veya tahvil dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın yapılandırılmış borçlanma aracının halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilebilmesine yönelik SPK onaylı ihraç belgesi paylaşıldı.

Ziraat Yatırım dün açıklanan bir bilgiye dair beklentilerini paylaştı. Yapı Kredi Bank Malta Ltd.’nin tasfiye edilmesi işlemleri kapsamında bankacılık yetkisinin iptaline ilişkin Avrupa Merkez Bankası’ndan gerekli onayın alındığı duyuruldu. Ziraat Yatırım bu gelişmenin hisseler üzerinde “nötr” etki yaratacağını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu