Yatırım yapmaya başla!

Tesla Roadster’ı Çıkmadan Tahtından İndirecek Otomobil: “XING Mobility Miss R”

Tayvanlı şirket Xing Mobility, 1.8 saniyede hızlanabilen Miss R modelini tanıttı. İşte Tesla Roadster'ın en dişli rakibi...
Tesla Roadster’ı Çıkmadan Tahtından İndirecek Otomobil: “XING Mobility Miss R”

Elon Musk geçtiğimiz günlerde 0-100 kalkışı ile haranlık uyandıran Tesla Roadster‘ın çıkışı biraz erken sönecek gibi. Elektrikli araçlar üzerine üstün mühendislik çalışmaları yapan Tayvan merkezli XING Mobility şirketi, her yol koşuluna uygun olacak Miss R modelini tanıtı.

Çıkması planan bu off road tarzı aracın iddiası oldukça büyük. Modüler yapılı bu otomobilin elektrik motor alt yapısına dayalı olarak, çıkacağı hız rakamları gerçekten korkutucu. Bu olay bir süre sonra resmen Bugatti Chiron’un 0-100-0 denemesinden sonra Koenigsegg Agera R’ın kırılan rekoru egale etmesi gibi bir duruma dönüşecek.

Dünyada bir ilk olarak nitelendirilen Miss R,
Buggy tarzı araçlara benziyor.

Xing Mobility Miss R Karoseri

Hafif karoser yapısı Tayvanlı şirketin üstünde durduğu bir konu olmuş.

Xing Mobility Miss R Karoseri Modüler Yapı

Xing Mobility’nin çalışmaları ve koyulacak olan batarya sistemleri şu an için dünyada mevcut değil.

Xing Mobility Miss R Bataryaları

4116 hücrenin birleşmesinden oluşan bataryaları, 5 saniyede yerinden çıkarılabilmesi ciddi kolaylık.

Xing Mobility Miss R Bataryaları Çok Hücreli

Şu anda her şey geliştirme sürecinde. Karşımıza prototip bir modelle ne zaman çıkar bilmiyoruz. Yine de biz seneye diyelim!

Xing Mobility Miss R Geliştirme Süreci

Çılgın araba şayet asfalta basarsa 1341 hp gücüyle 1.8 saniyede 100’e kalkış yapabilecek.

Xing Mobility Miss R Yüksek Güç

0’dan 200 km’ye çıkması da sadece 5.1 saniyesini alıyor. Peki Chiron’a ne oldu?

Xing Mobility Miss R 5.1 Saniye Hızlanma

Xing’in Miss R’ı 20 adet sınırlı bir sayıyla çıkış yapacak. 1 milyon dolar fiyat etiketini söylemeyi de unutmayalım!

Xing Mobility Miss R Sınırlı Üretim

Tamam her şey güzel! Peki Tesla Roadster‘ın karşısında tutunabilecek mi? Hayır. Neden hayır dediğimi açıklayacak olursam; her ne kadar Tesla’ya rakip gibi lanse edilse de özellikle fiyat rakamları öyle demiyor. 1 milyon $ sizce de biraz çok değil mi? Roadster 1.9 sn kalkışa sahip ve gayet mütevazi şekilde 200 bin dolar fiyat etiketi var.

Keza Tesla’nın kırmızı şeytanı 400 km/h son sürate çıkabiliyor. Şimdi Miss R, sadece 0.1 sn daha hızlı oluyor. Ve fiyatı da +800 bin dolar. Ancak yine de Tayvanlı şirketin demiş olduğu fiyatlarda satışa çıkartacağını zannetmiyorum. Burda biraz fiyat – kalite algısı oluşturulmuş. Daha detaylı bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum