Yatırım yapmaya başla!

Wiesmann “Project Gecko” için BMW’den Twin Turbo V8’i Aldı!

El yapımı ve retro tarzın dünyadaki tek ismi Wiesmann, yeniden var oluşunu Project Gecko ile kutlayacak.
Wiesmann “Project Gecko” için BMW’den Twin Turbo V8’i Aldı!

Özel el yapımı otomobil yapımlarında uzmanlaşmış Alman Wiesmann, en yeni Project Gecko modelinin teaserlarını gönderdi. 1988 yılından biri iş adamı, diğeri mühendis olan Wiesmann kardeşler tarafından açılan firmanın en karakteristik özelliği, modern bir alt yapıyı ikonik bir model tasarımıyla üretmek. Bu zamana kadar da yaptıklarıyla başarılı olduğunu söylemek isteriz.

2014 yılında kısa süreli bir kapanma süreci yaşasa da BMW M’in destekleriyle yeniden otomotive giriş yaptı. 6 silindirli motorların ardından V8‘lere geçerek hızını anlayışının yanına yerleştirdi. Logo ismiyle ele alınan yeni model, tekrar dirilişinin bir temsilcisi olacak. Perdenin altından Project Gecko, Wiesmann’ın kimliğini yeniden yansıtacağını belli ediyor.

Yıllık 180 adet el yapımı araç imal edebilen Wiesmann’ın ikinci yaşamı Gecko ile başlıyor.

Almanya Dülmen’deki fabrikasını son sistemlere göre yenileyen şirket, aracın daha hafif olarak birleştirileceği bir platformda üretim yapacak. Alt yapısında ve bazı değiştirilmeyecek unsurlardan dolayı Gecko’nun MK 5‘in geliştirilmiş bir varyantı olarak görebiliriz.

Alman markanın retro araç duruşunda, önemli bir değişim olmayacak. Izgaranın oval yapısı korunacak ve biraz daha büyük olabilir. Çamurluklar şişkin ve kaputun bombe kısmı yine aynı gözüküyor. Farların elips şeklinin daha dik tasarlanıp, LED kısımlara sahip olacağını düşünüyoruz.

Aracın motor ve yerleşim şekli yine MF 5 ile aynı.

Motorun önde, arkadan itiş düzeni aynı kalsa da Gecko’ya gelecek yeni teknolojik üniteyi BMW M5‘te kullanıyor. Bağımsız Alman otomobil üreticisi 3 yıldır geliştirilen projeyi kaldırabilecek tek motorun bu 4.4L V8 Twin Turbo olduğunu düşünmüş.

Henüz Gecko’nun varlığından ilk defa haber verilmesinden dolayı teknik bilgiye değinilmemiş. BMW’nin kullanmasına izin verdiği motor için Wiesmann’dan değerlerini düşürmesini istemeyeceğine göre M5’te olduğu gibi Gecko’da 600 beygir güç ve 750 nm tork sınırlarında olacağını düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir :

Toyota Supra Motoruyla Hızlanan Yeni Morgan Plus Six!

İkonik tasarımlı modelin BMW M5’ten daha hafif olma ihtimalini düşünerek kalkış süresini 3.3 saniye olarak düşündük. Elbette yanılıyor olabiliriz! Torkun tekerleklere gönderimi için de BMW’den ayrılmadan 8 ileri Steptronic şanzıman kullanılabilir.

Roheen Berry tarafından yönetilen şirket, iflası geri almasından sonraki ilk çalışması olan Gecko’yu 2020 yılında üretime alacağını duyurdu. Markası hakkında konuşan Berry, “Bu son bağımsız Alman spor otomobil üreticisi geri döndü. Dört gözle modeli bekliyoruz ve heyecan verici bir geleceği var. Bu yolculuğa çıktığımızda bir simgeyi yeniden tasarlamak istediğimizi ve tam olarak bunu yapmak için yolda olduğumuzu söylemiştik.” dedi. Gelecek birkaç ay içerisinde tüm bilgileri sunulacak ve biz size her zaman olduğu gibi Gecko’yu en iyi şekilde anlatacağız…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum