Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Porsche’nin Artırılmış Gerçekçiliğe Sahip Ön Camına Bakın!

WayRay adındaki teknoloji şirketi geliştirdiği "artırılmış gerçekçiliğe sahip ön cam" için Porsche'den yatırım aldı. İşte detaylar...
Porsche’nin Artırılmış Gerçekçiliğe Sahip Ön Camına Bakın!
Yorum

Biri Alman biri Koreli! Aralarında bir ilişki kurmaya çalışırsanız zorlanabilirsiniz. Daha fazla sizleri meraklandırmadan Porsche’nin yeni cam teknolojisinden ve Hyundai ile olan bağlantısından söz edelim. WayRay adında bir teknoloji şirketi var ve bu firmaya bahsettiğimiz iki firmada sağlam yatırımlar yapmış.

Şirket, sanal nesler üzerinden farklı sürüş deneyimleri geliştiriyor. Son yıllarda daha fazla gördüğümüz cama yansıtma teknolojisi Head-Up Display’in “daha da ilerlemiş hali” şeklinde yorumlayabiliriz. Hep birlikte WayRay’in Porsche için neler düşündüğüne geçelim!

WayRay’in Artırılmış Gerçekçilik Cam Projesi Araba Oyunu Gibi!

İzleyeceğiniz bu kısa videoda nelerin üzerinde geliştirmeler yapıldığını anlayabilirisiniz. Sistem Projeksiyondan Yansıtma Yöntimiyle çalışılıyor. Standart veya yarış pisti yollarında farketmeden diğer sürücü konumları, navigasyona bağlı yol koşulları, boş park yerleri gibi ihtiyaç duyulan durumları cama yansıtma ile gösterilmeye çalışılıyor.

Spesifik sanal oynatmaların dışında olağan hız, devir ve bir takım araç bilgileri yine yansıtılacak.

Şirkete En Çok Yatırımı Porsche Yapmış!

Şirkete En Çok Yatırımı Porsche Yapmış!Şirket, 2012 kuruluş yılından beri 100 milyon dolardan fazla yatırım almış. Son ve en büyük destek Porsche’den gelmiş. 250 çalışana sahip WayRay, Hyundai’nin de konsept olarak geçtiğimiz senelerde gösterdiği yeni teknolojinin, yolcu yan camlarına da yansıtılabileceği söylendi.

Otonomun 5. seviyesine geliş dönemleride ““holografik artırılmış gerçeklik baş üstü görüntüleme teknolojileri” ile dikkat eksikliğinden kaynaklı kazaların da önüne geçilebilir.

Konfor yönünden bakıldığında da WayRay’in iyi iş çıkardığı söylenebilir. Şirket iddiasına göre 2020 yılına kadar kitlesel üretilen araçlara, bu üst düzey cama yansıtma sisteminin koyulabileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir :

Toyota'nın Son Teknoloji Arka Cam Projesi Şaşırtmaya Geliyor!
Toyota’nın Son Teknoloji Arka Cam Projesi Şaşırtmaya Geliyor!

Herhangi bir maliyet hesaplaması yapılmamış. Porsche’nin modellerinde kullandığını varsayarsak; belirli bir döneme kadar paketin pahalı olabileceği düşünülebilir.

Öte yandan WayRay biraz daha büyümek istediğini sözlerine ekleyerek Almanya’ya tesis açmak istediğini bildirdi. Sizce bu sistem sürüş güvenliği ve konforu adına katkı salayacağını düşünüyor musunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu