Yatırım yapmaya başla!

VW’nin Yeni Elektrili Premium Otomobili ID Space Vizzion Konsept!

VW'nin MEB mimarisine dayalı 7. elektrikli modeli olacak ID Space Vizzion'un gösterdi!
VW’nin Yeni Elektrili Premium Otomobili ID Space Vizzion Konsept!

Aracın kupa yapısı sizi şaşırtmış olabilir zira SUV ile Gran Touring arasında bir algı yaratıyor. Otomotivde elektrikli araçlara geniş açılı bakıldığında en büyük genişlemeye sahip şirketlerden birisine VW diyebiliriz. 2025 yılına gelindiğinde EV’lerde dünya liderliğine oynayacağını söyleyen Alman marka, LA Auto Show‘a yeni üyesi ID Space Vizzion‘u getirecek. Onaylanan yeni elektrikli konsept, ailenin de 7. üyesi oluyor.

Kartlarını cesurca açan VW, SUV ve hatchbackde gösterdiği ivmeyle birlikte premium sedan kısmında da boy göstermeye hazırlanıyor. ID Space görünümüyle şaşırttı ve bir yapının ortasının bulunup, şekillendirilmiş hali gibi duruyor. O yüzden GT beğenenlere VW’nin güzel sunumları olacak. İşte detaylar;

VW ID Space Vizzion, gerçek kimliğinde çok güzel gözükecek.

Makyajlı Passat’ta devam eden yüz hatlarının kapalı tarafları bulunan şekline ID Space diyebiliriz. Kapalıdan kastımız, soğumaya ihtiyaç duymayan bir motorun olmamasından dolayı ızgara kısımlarında bir açıklık yok.

ID Space, “Gran Turismo’nun aerodinamik özelliklerini bir SUV’un genişliğiyle birleştiren yarının araç tipi” olarak tanımlanıyor. Shooting Brake ile yola çıkılarak gidilen hatlar, bir SUV’un heybetini verirken, afili bir wagonun sonlandırılmış hali olarak görüyoruz. İşte bu kafa karıştırıcı olmasından ziyade, farklı olma çabalarının bir sonucudur.

Volkswagen Tasarım Müdürü Klaus Bischoff. “Şimdiye kadar, kimliğimizle bilinen her otomobil kategorisinde elektrikli taşıtlarla nelerin mümkün olduğunu gösterdik. ID Space Vizzion ile yeni, tamamen elektrikli bir bölüm yaratıyoruz.” dedi.

Çıkmasını en çok merakla bekleyeceğimiz otomobil listesine ID Space’i de ekliyoruz.

İlk eskiz resimler elektrikli araçlarda öncü olan Tesla’nın Model 3’üne benzer bir kabin görüntüsü veriyor. ID Space içerisinde yapılanlarda ortada tam geniş bir hava perdesi, geniş yatay hava menfezleri ve sürücünün önünde daha küçük bir ekran yer alıyor.

Konsept, üç sıra halinde altı koltuklu bir yapılandırmayı benimseyecek, herkes için deriye vegan bir alternatif olarak “AppleSkin” giydirilmiş salon benzeri koltuklar, ortam aydınlatması ve diğer dikkat çekici detaylarla ID Space’in son resmi çıkartılacak.

ID Space’in ne zaman üretileceği hakkında bilgi aldığımızda sürenin çok da uzun olmadığını gördük. Planlarda bir değişim olmazsa 2021 yılının sonunda EV MEB platformundan ID Space çıkartılarak Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin için farklı versiyonlarının yapılacağı aktarıldı.

VW’nin önceki planlarında bildiğiniz gibi güzel bir tamamı elektrikli SUV planı yer almakta ve onun içinde 2021 tarihi verilmekte. 4×4 araçların öncülükte ilk tercih edilen olarak baktığımızda, ID.4 olarak lanse edilen aracın önce üretilmesi daha mantıklı geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum