Yatırım yapmaya başla!

VW ID Ailesine Touareg’ten Daha Geniş EV SUV Getirecek

Volkswagen, sürekli genişleyen ID ailesine daha büyük araç seçenekleri eklemek için çalışıyor. Bu da Atlas'ın ölçülerine yaklaşan bir elektrikli modeli işaret ediyor.
VW ID Ailesine Touareg’ten Daha Geniş EV SUV Getirecek

VW, skandallardan sonra her şeyi bir kenara bırakarak odağını tamamı elektrikli otomobillere vermişti. Yatırımlarını dizel motorlardan ve bazı çok satmayan modellerden alarak EV ve otonom dünyasına taşıyarak hazırlıklarına başlamıştı. Bildiğimiz üzere yeni aktarım organlarına sahip modelleri için “ID” adında bir sınıf oluşturarak, bu etiket altında yenilikçi modellerini üretecekti.

Tasarım açısından VW, yaptığı işi belli edecek tasarımlarda ID Vision ile sağlam adımlarla ilerliyor. Neredeyse her segmente araç yapmak istese de ağırlıklı olarak yüzünü crossover araçlara çevirmiş gibi duruyor. Şangay’da bazı Alman yetkililerin SUV alt yapısına sahip araçlar hakkında konuşması bunu doğruluyor. Detaylar haberimizde;

VW, MEB platformunda büyümeye devam ediyor!

VW tasarım patronu Klaus Bischoff, “Belki bir sonraki kimlik aile üyelerinden biri gördüğümüzden daha sağlam bir şey” dedi. Bu açıklamasından sonra off road bir araç oluşumuyla, zorlu yollarda da hizmet vereceğini anlıyoruz. Şangay’da Bischoff’un açıklamasını duymasaydık, Buggy’nin kupası üzerine imal edilecek bir araç anlayabilirdik. Düşüncenin temeline indiğimizde VW’nin ID EV biriminden hacimce geniş bir SUV modelin olma ihtimali yüksek duruyor.

Düşünülen EV SUV araç, Atlas ile Touareg’in ortasına yerleştirilebilir.

Tahminlere göre kılavuz aracın ID Crozz olacağı ve ondan ilham alınacağı yönünde. Alt yapı kısmında modüler platformda değişecek yeni SUV, arazi şekline farklı bileşenlerle sahip olacak. 4Motion bu sefer elektrikli bir araca entegre edilecek. Keza Touareg’de hayat bulan bazı akıl almaz, tekerlek teknolojisi gibi özelliler ID için hazır olacağı sonucu çıkıyor.

Öne ve arka doğru kayar kapı haliyle gösterilen son ID Roomzz’un 2021 yılında üretimine onay verilmişti. 2.965 mm dingil açıklığı ile rakamsal olarak Touareg’den iç hacimde fazla olacağı kesindi. Dizel motorlarda liderken, hızlı bir dönüşle gözünü elektrik akımına çeviren VW, sonraki aşamada karşımıza bünyesindeki donanımların full olduğu bir aracı karşımıza çıkartacağına şimdiden ikna olduk!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum