Yatırım yapmaya başla!

VW, Çin’de En Hacimli SUV Modeli SMV Konsept’i Tanıttı!

VW, Çin için özel olarak üreteceği en büyük SUV modeli SMV'nin yüzünü gösterdi. 7 kişilik aracın karoser güzelliği bizim beğenimizi kazandı!
VW, Çin’de En Hacimli SUV Modeli SMV Konsept’i Tanıttı!

Şangay Fuarı’nın açılmasına sayılı saatler kala VW, güzel bir “SUV Gecesi” yaptı. Son dönemlerdeki otomotiv gelişmelerinden bir tanesi de markaların, olabildiğince 4×4 alanlarını büyük boyutlara getirmesi. Kia & Hyundai kardeşler sırasıyla Telluride ve Palisade adında hacimce büyük SUV model gelişimlerini sunmuşlardı.

Halen daha Toyota Land Cruiser veya Range Rover kadar olmasalar da kabin içerisinde 7 kişilik, donanımlı alanlarla insanların ilgisini çekebilmişlerdi. Alman marka “Big SUV” tarzında Amerikan Atlas aracıyla ilerlemişti. En Son Basecamp konseptiyle gelen 4×4, yerini Çinli SMV’ye bırakıyor. Detaylar aşağıda…

Duruş hali bilindik VW ancak boyutları bir üst seviyede seyrediliyor.

VW En Büyük SUV Aracı SMVTam da olması gibi! C ve D segment SUV temsilcileriyle başarılı bir yol izleyen Volkswagen, imaj çizgisini SMV’de başarılı şekilde ayarlayabilmiş. Yeni nesil SUV Touareg‘den esinlenilen ön bakışlarda, ciddi bir tavır sergileniyor. Zarif bir far tasarımı içerisinde LED’lerin ızgara kısmıyla bağlanış halleri premium havayı destekliyor.

Alman şirket donanımlarını bir araç içerisinde en fazla bu 4×4’te sunacak.

Yeni VW SMV SUV Matrix aydınlatmalı farların ardından kalıba tam olarak uyan ızgara ve tampona bakalım. Kapladığı alana göre büyütülen logonun takılı olduğu kısımlara 3D krom efektleri verilmiş. SMV Concept’in tamponun birleşiminde göz alıcı efektler uygulanmış. Sıradanlıktan çok uzakta!

Küçük bir insan ırkı olsalar da Çinli geniş aileler hedef alınmış.

Yeni VW SMV SUV Şangay FuarıSMV’nin sonuna getirilen “konsept” takısının fazla olduğunu düşünüyoruz. Profil hatlarına bakınca buna ikna oluyoruz. Zira üretim modelinde ne gibi değişimler olabilir diye düşünüyoruz. Yine yan görünümde iyi bir tasarım işçiliğiyle SMV ele alınmış! En büyük olduğunu anlamak zor değil. Atlas, Çin adıyla Teramont‘tan uzun olan SMV, 5.1 metre uzunluğunda.

SMV’nin klasik olmayan, Amerikan stillerinde arka bölümü oluşturulmuş.

Yeni VW SMV SUV DIŞ GörünümArkasını komple kaplayan ışıklandırmalar, tamamen LED şekilde ve gece ortamlarında tarz bir bakış açısı veriyor. Logonun ışıklı oluşunu konsept olmasına yoruyoruz. Dinamik görüntünün ustaca harmanlandığı SMV, kapı kolu ışıklandırması gibi detaylarla Çinli müşterilerin birinci tercihleri arasına gireceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

VW’nin şık ve en büyük aracı da MQB’ye dayalı bir mimari yapıdan çıkacağı için motor ünitelerini diğerlerinden tanıyoruz.

Yeni VW SMV SUV Resim GörselleriAtlas’ta kullanılan TSI’lar SMV’ye aktarılmış. Ar-Ge’sini dış ve iç kısımdan yapan VW, giriş seviyesinde 2.0L benzinli TSI ile aracını besleyecek. Güç aktarma organlarının üst seviyedeki kısmında ortaya 2.5L TSI VR6 çıkıyor. 295 hp‘ye kadar üretilen güç, DSG ile oradan 4Motion çekiş sistemine aktarılacak.

Hibrit bir seçenek beklesek de bu açıklama fuar alanında verilebilir. 3. sıra koltuklarda dahi yetişkinlere rahat yolculuklar vadeden SMV, kokpit donanımları için de hatırı sayılır seviyede özelliklerle desteklenecek. Yine sizinde tahmin edeceğiniz üzere Touareg’in dijital göstergesi ve bilgi-eğlence sistemi olacağını düşünüyoruz. SMV’nin daha kapsamlı detayları için Şangay Fuarı kapısından içeri girmesini bekleyeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum