Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen’e İşçileri Tarafından Dava Açıldı!

VW'ye bu sefer işçiler tarafından dava açıldı. Alman marka büyük değişime hazırlanıyor. İşte detaylar...
Volkswagen’e İşçileri Tarafından Dava Açıldı!

VW’nin Tennessee tesislerindeki çalışanlar VW’ye dava açtı. Davanın insan haklarına aykırı olduğu söylendi. Alman markanın dieselgate davasından sonra yeni bir oluşum ve silkelenme dönemine girdiğini, bu yüzden şirket olarak farklı bir stratejiye geçişin olduğu aktarıldı.

VW’nin yenileme hareketini otomobillerden ziyade, çalışanlar üzerinde yapılacak revizeleri kapsıyor. Firmanın bunu yapmasındaki neden ise emisyon skandalını sonrasında kara bulutları üzerinden atmak. İnsanlara değişimin büyük boyutlu olduğunu aksettirerek, iyileşme dönemine tam olarak giriş yaptığını ispatlamış oluyor.

VW Bundan Sonra Fabrikalarında Genç İşçilere Yer Verecek

VW Bundan Sonra Fabrikalarında Genç İşçilere Yer VerecekDavanın nedeni tam olarak başlığımızda yazdığımız genç – yaşlı işçi ayrımından kaynaklı. Tennessee tesisi çalışanlardan Jonathan Manlove, “yaşlı işçileri yasadışı yaş ayrımcılık politikaları uygulayarak yönetim kademelerinden temizlemeye çalışılıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Takım liderliği görevinde de bulunan Manlove, VW’nin emisyon davasında oluşturduğu kötü imajı silmeyi, bunu işçilerin birçoğunda revizeye giderek yapmak istediklerinden bahsetti.

Alman Marka Daha Dinamik Bir Çalışma Ortamı Oluşturmak İstiyor

Alman Marka Daha Dinamik Bir Çalışma Ortamı Oluşturmak İstiyorVW’ye bunun nedenleri sorulduğunda ise; çalışanların genç olması durumunda daha verimli ve motivasyonu yüksek bir iş ortamı olacağını savunuyor. Aynı zamanda genç işçiler tesis işlerini daha hızlı ve verimli hale getireceği söylendi.

1955 – 1960 yılları arasında doğmuş 7 bin kişinin bugün erken emeklilik yoluyla işine son verilmesi bekleniyor. Bu 7 bin kişi işten çıkarmanın Kuzey ve Güney Amerika tesislerinde olacağını bildirildi.

Sorun şu ki; bu yaş aralığında olup, şirkette en iyi eğitim ve deneyimlere sahip kişilere de çıkış yolu gösterilmiş. Anladığımız kadarıyla VW personelini daha hareketli kişilerle kurmayı kafaya takmış!

Açılan davalar sonuç verir mi bilmiyoruz ancak çok yetenekli ancak yaşlı kişileri çıkarması bir süre sorun yaşamasına neden olabilir. Kısaca Alman marka dünyaya, emisyonun oluşturduğu pis etkiyi böyle bir kıyafet değişimi yoluyla kanıtlayacağını düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum