Yatırım yapmaya başla!

Volvo’nun Kafa Karıştırıcı Otonom Kamyonu İlk Yükünü Taşıdı!Volvo’nun otonom programına dahil ettiği Vera Truck çalışmasından sizlere bahsetmiştik. Özerk yapılı bu araç iş yükünü azaltmak ve taşımacılığı kolay hale getirmek için insanların hizmetine getiriliyor. Vera ilk görevine çıkarak yeteneklerini sergiledi. Liman taşımacılı sektörüne yönelik yapılan özerk kamyon, Göteborg kentinde test edildi.

Teknolojik icatların her zaman için ihtiyaçlardan ortaya çıkmasına bağlantılı olarak Vera’da feribot ve lojistik şirketi DFDS arasındaki işbirliği ile sonuçlandırılmış bir projedir.

Mevcut olan elektrikli Volvo FL ve FE kamyonlardan alınan motorlarla güç sağlayan otonom kamyonun aslında görev alanı pek de kısıtlanacak bir makina olarak durmuyor. Fabrika, liman ve devasa konteynerleri barındıran iş kollarında çalıştırılabilir.

Bir kontrol mekanizması tarafından denetlenen Vera, 40 km/h hızla hareket edebiliyor. Modüler bir platforma sahip aracın amacı daha fazla verimlilik, zamandan tasarruf, esneklik ve kesintisiz iş yürütmeleri sağlayacak.

Volvo Kamyon Özerk Çözümler Başkan Yardımcısı Mikael Karlsson “Artık Vera’yı ideal bir ortamda uygulama ve diğer benzer işlemler için potansiyelini daha da geliştirme fırsatına sahibiz.” diyor. Dün itibariyle Uber & Volvo’nun XC90’nın testleri tamamlanarak tam özerk aracın hazır olduğu haberini almıştık.

İsveçli şirket artı olarak özerk taşımacılık alanında devrim yaparak, dünyamızın otomatikleşen sistemlerine büyük katkı yapmayı istiyor. Düşündüğümüzde, Vera ve çeşitli kendi kendini sürebilen araçların henüz başlangıçlarına şahit oluyoruz. Yakın gelecekte gördüklerimizden daha işlevsellerin gelmemesi için de bir neden göremiyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum