Yatırım yapmaya başla!

Volvo’nun Otomobil ve Kamyon Sınıfları Birbirleriyle Konuşacak!!!

Volvo 2016 yılında sunduğu Hazard Light Güvenlik sistemini artık kamyonlarına da entegre ederek, marka içerisinde güvenlik duvarı oluşturuluyor!
Volvo’nun Otomobil ve Kamyon Sınıfları Birbirleriyle Konuşacak!!!

Lexus’un Lane Valet sisteminden sonra buna benzer atak Volvo’dan geldi. Araçlar arasındaki iletişim kurmaya son zamanlarda gördüğümüz üzere daha fazla önem veriliyor. Gelişen sinyalizasyon yönteminin, güvenlik açısından çok faydalı olacağına inanılıyor. Keza bu işi bir kaç firma üstlenmiş olsa bile ilerideki zamanlarda aynı Led far, EV araç vs. furyası gibi bir anda her markada görebiliriz.

Yine bir bulut paylaşımı ile sunulacak Hazard Light Alert (tehlike uyarı ışığı) adı verilen uygulamada, markanın otomobil ve kamyon sınıfları bir nevi aralarında konuşacak. Volvo Truck böylelikle Volvo Cars’ın ortak güvenlik verilerini alan ilk şirket oldu. Mantık olarak otomotiv endüstrisinde bu özelliğin kullanılacağı ilk ürün Hazard Light Alert olacak.

Uygulama o kadar da uzak değil!

Şirket açıklamasında; sene sonuna doğru İsveç ve Norveç’e satılan kamyon ve otomobillerin Hazard Light Alert ile donatılacağı söylendi.

Eskiden uygulanan bir alt seviyedeki haline ek olarak teknolojisi geliştirilmiş.

Tehlike sinyalini düğme ile aktif ettiğiniz anda çevredeki diğer araçların önceden tespit ettikleri paylaşıma açılıyor.

Özellikle yol üzerindeki kör noktalar, tepe kısımların gözükmeyen tarafları ve yol üzerinde tehlike yaratacak bir cismin durumunu anında bildiriyor.

Güvenlik Merkezi Başkan Yardımcı Malin Ekholm açıklamada bulundu!

Ekholm, “Bağlı güvenlik teknolojimize dayanan gerçek zamanlı güvenlik verilerinin paylaşımı, kazaların önlenmesine yardımcı olabilir.” şeklinde açıklamada bulundu. 90 ve 60 Serilerinde standart olarak verilen Hazard Light Alert, markanın en yeni SUV üyesi XC40‘ın da donanım paketlerine standart olarak verilecek.

Yapılmak istenen şirket logosunu taşıyan araçların en azından bağlantılı şekilde yollarda daha güvenli olması sağlanacak. Gayet mantıklı ve güzel bir düşünce olan Hazard Light Alert için İsveçli şirketi tebrik ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum