Yatırım yapmaya başla!

Volvo & Google Ortaklığında Otomobillere Yeni İşletim Sistemi Geliştiriliyor!

Dünya devleri Volvo ve Google bir araya gelerek 2020 yılından itibaren araç bilgi - eğlence sistemlerini en üst seviyeye çıkartacak!
Volvo & Google Ortaklığında Otomobillere Yeni İşletim Sistemi Geliştiriliyor!

LA Auto Show‘un başlamasıyla beraber otomobil şirketleri yeni model gösterimlerini yaparken, aynı zamanda BMW iNext Vision gibi geleceğin modelleri de gösterime sunuldu. 2018 Amerika fuarının en sıra dışı ismi bu sene Volvo oldu. İsveçli şirket standına otomobil yerine birkaç yuvarlak masa getirdi. Nedeni ise insanlarla gelecekten konuşmak ve Volvo’dan ne istediklerini sormak!

Moto Trend‘in haberine göre sistem “Android” tabanlı olacak. Yeni, teknolojik araç bağlantı özelliğinin sektördeki en gelişmişi olacağı söyleniyor. Bakalım bilgi – eğlence arayüzü için nasıl bir alt yapı kurmak istemişler.

Aslında sistemin tüm ayrıntılarından bahsedilmemiş.

Volvo Google Android Yeni YazılımDeminde söylendiğimiz gibi; güncel araçların bazılarının ekran standartlarında gelen Android Auto tarafından sunulan ve Google’nin elektronik mimarisine dayanan, tamamen yeni bir işletim sistemi olacak. Ancak şu anda kullandıklarımızın çok ötesinde olacağı aktarıldı.

İşte , Volvo LA Auto Show’a bu konuları anlatmak için araç getirmemiş. İnsanların araçlarında nasıl bir sisteme dahil olacağı yüz yüze anlatılmış. Volvo ve Google ile şekillenecek yeni araç için bağlantı sistemi, sadece harita veya Spotiyf gibi özellikleri desteklemeyecek. Yani mantığı bu kadar basit olmayacak.

Öyle ki bu iş için soyunan şirketlerin açıklamalarında Amazon araç içi paket teslimatı gibi yeni özelliklerle gelmesi planlanıyor.

Tesla’nın araçlarında kullanılan yazılım, Google ve Volvo’nın yapmak istediklerine yakın pozisyonda!

Volvo Google Android Yeni Yazılım SistemiUzaktan güncelleme gibi şimdilik çoğu şirketten uzak olan hususiyet, Tesla’nın standart olarak sunduğu bir şeydir. 2020’de piyasaya sürülmesi beklenen yeni bilgi-eğlence sürümünü sadece Volvo kullanmayacak.

Yeni Android taban sistem yazılımını ana şirket Geely de dahil olmak üzere alt markalarından Lykn & Co, Polestar hatta Lotus’unda kullanması bekleniyor.

Android temellerine dayanan Google & Volvo sistemiyle Çin’de sıkıntı yaşanabilir.

Nedeni ise Çin hükümetinin ülke dışı internet bağlantılarına izin vermemesi, Geely’nin iç pazarda sıkıntı yaşamasına neden olacak. Bu nedenle, Çin’deki müşteriler iFly (Google’nin kendi sesli komutları yerine) ve Autonavi (Google Maps yerine) ile yapmak zorunda kalacaklar.

Farkettiniz mi bilmiyoruz ama sürekli Android Auto işletim sistemi ve tabanından bahsettik. Apple CArPlay ile ilgili bir şeye değinilmedi. Volvo ve Google’ın ortak yürüttüğü çalışmada da tek merak edilen iPhone kullanıcılarının ne yapacağı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum