Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen Efsane İki Modelinin Üretimlerini Durduruyor!

VW firması son senelerde karşımıza sürekli üzücü haberlerle geliyor. Emisyon skandalları ile başlayan süreç, bünyesinde bulunan Ducati'yi satmakla devam etmişti. Şimdi ise VW, efsane iki modelinin üretimine son veriyor. Bakalım VW'nin sonlandırma kararı aldığı arabalar nelermiş?
Volkswagen Efsane İki Modelinin Üretimlerini Durduruyor!

Son yıllarda dünya, Alman VW’nin skandalları ile çalkalanmıştı. Sonraki süreçlerde Amerika‘nın kesmiş olduğu cezalar ve insanlara ödemeye yükümlü olduğu paralar oldukça fazlaydı. Aslında VW’nin emisyon skandalı zamanlarında, onunla beraber bir çok firma mercek altına alınmıştı. VW’nin skandal boyutunun fazla olması, diğer firmaların ufak çaplı skandallarını  gölgede bırakmıştı. Bir önceki haberimizde, dünya ikinci bir skandalla karışmış ve Toyota, Honda ve BMW’nin patent skandalı ortaya atılmıştı. VW’nin satışları baktığımızda iyi gibi dursa da, Ducati Motosiklet firmasını satışa çıkarması , bazı resimlerin kafamızda oluşmasına neden olmuştu. Otomotiv gündemini şimdi de, VW’nin efsane iki modelinin üretimini durduracağı konusu ile çalkalanıyor. Bakalım, Volkswagen bu sefer hangi kararı almış?

Volkswagen En Efsane Araçlarının Üretimine Son Veriyor:

Seksen Senelik Mazi Kapanıyor!

Seksen Senelik Mazi Kapanıyor!VW, sıkıntılı günlerini mal satışı ile kapatma planlarındayken, aynı zamanda tasarruf yoluna da gittiğinide anlıyoruz. VW, ilk olarak 1938 yılında üretime aldığı ve Golf tarihinin başlangıcı olarak kabul edilen Beetle‘ın üretimini sonlandırabileceği haberleri dolaşıyor. Hatta şirket yetkililerinden buna dair ufakta olsa açıklama geldi. Aldığımız bilgilere göre üretim sonlandırma kararı, satışların düşük olmasıymış. Yönetim kurul üyesi Arno Antlitz vermiş olduğu röportajda “Beetle ve Scirocco, çekici ve duygusal araç sınıfında yer alıyor ancak bu tür araçlar her zaman yeni bir nesile geçmez.” demesinden ciddiyet anlaşılabiliyor.

Scirocco Serileride Üretimden Kaldırılabilir!

Volkswagen 1972 yılında beridir de üretimde tuttuğu Scirocco Serilerinin, yıllık satış adetlerinin düşük olması sebebi ile bantlardan kaldırılabileceği bildirildi. Özellikle Amerika satışlarının %50 kadar düşmesi, Alman firmayı bu yola ittiğini düşünüyorum. Dieselgate skandalının yaralarını da saramadığı açıkça belli oluyor. Kesin olmamakla beraber VW daha ileriki dönemlerde tesis kaptmaya da başlayabilir!

VW‘nin bu kararını kendim yorumlayacak olursam; bu kararın biraz da manüpileye dayalı bir şey olduğunu düşünüyorum. Belki de dünyanın tutkunu olduğu “iki modeli kaldıracağım” demesiyle tepki ölçmeye çalıyor olabilirler. Şimdi, VW’nin bu kararının kesin olup olmadığını, gelecek ikinci açıklamayla bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum