Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen “Dizel – Hibrit” Kavramlarını Bir Araya Getirerek Yeni 2.0 TDI Motorunu Tanıttı

VW, bir ilki gerçekleştirerek 2.0L dizel motorlarını hibrit motorla destekleyecek!!!
Volkswagen “Dizel – Hibrit” Kavramlarını Bir Araya Getirerek Yeni 2.0 TDI Motorunu Tanıttı

Dizeller bitiyor mu bitmiyor mu? Üreticilerin yöneldiği kısma baktığımızda dizelin bittiği, elektrikli araçların döneminin başlayacağını biliyorduk. EV araçların ilk girişleri hibrit ünite ile başlatılıp insanların emisyonsuz hava sahasına kavuşturulması sağlanıyordu. VW’ye baktığımızda da dizelin hala bitirilemeyeceğinin mesajını veriyor. Bunuda direkt “TDI’ın zehirli gaz oranlarını yok ettim” değilde, yanına elektrikli ufak bir motor koydum şeklinde söylüyor.

Alışık olduğumuz benzin – atmosferik ikilisinin yanına getirilen bir hibrit motordu. VW yeni nesil motorunun ismine “hafif hibrit” adını vermiş. Alman üreticiye bağlı olduğu markaların hepsinde kullanılan TDI, performans ve yakıt tüketimi açısından ödüllere layık görülmüş bir ünitedir.

Dizeli destekleyen 12 voltluk küçük bir motor olacak.

İlk defa denenen uygulama ne kazanç sağlayacak! En başta gücün bir kısmını karşılayacak 12 voltluk elektrik üreten jeneratörü, performans rakamlarını iyi yönde etkileyecek.

Yani seri hareket eden araçlar, daha seri hale getirilmiş olacak. Emisyon değerleri büyük oranda azaltılacak. Motora yakılması için gönderilecek yakıtın miktarı düşürülüp, gereken takviye güç ise elektrikten alınacak.

VW haricinde Audi, Seat ve Skoda’da Mild Hybrid üniteye geçiyor.

Hafif hibrit, 2.0L hacimden, yani çıkartılacak ilk versiyonu 136 beygirle, sonraki seçenekler 200 beygirin üzerinde bekleniyor. VW’nin yaptığı yalnızca iki mekanizmayı birleştirmek değil.

Bunları yaparken yeni turbo ayarlamaları, yakıtın yanma durumunu daha saflaştırma ve partikül tutucu filtrenin de büyütüldüğü söylendi.

Kod adı EA288 Evo olan motorla VW ailesi hafifleyecek.

Avantaj kısımlarına bakıldığında TDI’nın normalinden daha fazla kilo tasarrufu sağlayacağı ve WLTP standartlarını uygun olarak testlerinin tamamlanacağı yönünde açıklamalar yapıldı. Gelecek seneye beklenen ikinci yenilik olan 48 voltluk hibrit, Golf ile beraber geliyor.

Şirket aynı zamanda geçen sene Audi tarafından geliştirilen G – Tron CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) ünitelerin 1.5 litre TSI ünitelerde gelerek, dikkat çeken menzil rakamlarından bahsedildi. Neredeyse motorun 100 km’de 3 litre ile 4 litre arasında tüketim yapması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum