Yatırım yapmaya başla!

Ultra Lüks Maybach GLS SUV için Üretim Zamanı Verildi!

Mercedes-Benz, GLS üzerine yükleyeceği Maybach versiyonun bu yıl içerisinde üretileceğini söyledi.
Ultra Lüks Maybach GLS SUV için Üretim Zamanı Verildi!

Bentley’in Bentayga, Rolls Royce’nin Cullinan’larına karşı Mercedes’in çekmiş olduğu bir silah olan Maybach GLS SUV‘un 2019 yılı içerisinde üretileceği açıklandı. Modelin isminde dahi lüks tarafı ön plana çıkarılıyor. Sedan kısmında S Serisi üzerinden devam ettirilen Maybach donanım seviyeleri, SUV için de hazırlanıyor. Maybach’ı ayrı marka olarak sunarken işlerin bozulması lüks ismi bir versiyon tipine dönüştürmüştü. Ancak Daimler bir gün yeniden lüks yüzünü marka yapmak istiyor.

Normal bir GLS’den farklı noktalarda ayrı tutulacak. Böylelikle insanlara sunumların fazla olduğu, pahalı bir araç içerisinde oldukları hissettirilecek. GLS Maybach performans tarafında da geliştirilmelere tabi tutularak, Alabama’dan muhteşem bir şey çıkarılmaya uğraşılacak.

GLS’nin Maybach dönüşümü epeyce pahalı olacak.

Autocar, Maybach S-Class ile benzer lüks ögeleri barındıracak SUV’un İngiltere’de yaklaşık 190 bin dolar olacağını söylüyor. GLS’nin farklı olduğu, dış kısımdan belli edilecek. Araca ait farklı özel dijital çizimlerden yola çıkarsak; GLS Maybach’ın ızgarası seriyi temsil edecek.

Değişim farlara da yansıtılacak. Başta panjur kısmında olmak üzere, tampon bölgelerinde bolca krom kullanılacak. 4×4 sınıfının en donanımlarından olacak Daim’ler aracının arka stop ve tampon kısımları da GLS’den değişik tutulacak.

GLS Maybach kabini için Vision 6’dan tasarım çizgilerinin alınacağı söylendi.

Resimde gördüğünüz düzenin aynısı yeni GLS Maybach için düşünülüyor. Kokpitin renklendirilmesi ve parça stillerinin şimdiden büyüleyici olacağı kesin. En üst kısmı temsil edeceği ve çift kişilik düzende olacağından güncel GLS’nin dingil açıklığından daha fazlası verilecek. Yani uzun olacak!

Koltuk, kapı ve bazı parçaların deri seçimlerinde özel seçenekler gösterilecek. Kısaca çok pahalı araçta çok pahalı parçalar kullanılacak.

Motor konusunda iki farklı versiyon tipi olabilir.

Birincisi 9 ileri otomatik şanzımanla kombin edilmiş 4.0L V8 olabilir. 500 beygir üzerinde bir güçle hareket edilecek Maybach GLS’nin henüz açıklama olmasa da 6.0L V12 motoru için de hazırlık yapılıyor olabilir.

İlk haberi Ultimate Luxury Concept üzerinden verilen ultra lüks SUV’un Kasım ayında gerçekleşecek Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda tanıtımı yapılabilir. Bakalım Mercedes yeni SUV aracını Bentayga’dan daha üstün yapabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum