Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna: Ülkeyi Savunmak İsteyen Herkese Silah Verilecek

Rusya Ukrayna arasındaki savaş resmen başlarken Ukrayna Devlet Başkanı, ülkeyi savunmak isteyen herkese silah verileceğini açıkladı. İşte son durum;
Ukrayna: Ülkeyi Savunmak İsteyen Herkese Silah Verilecek
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri operasyon başlatma kararının ardından “saldırmayacağız, kendimizi savunacağız” diyen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, seferberlik çağrısı yaptı.

“Ülkeyi savunmak isteyen herkese silah vereceğiz. Ukrayna’yı şehirlerimizin meydanlarında desteklemeye hazır olun” diyen Zelenskiy, ellerinde silahlarla toprak savunmasının bir parçası olarak ülkeyi savunmaya hazır olan tüm Ukrayna vatandaşlarına yönelik yaptırımları kaldıracaklarını duyurdu.

Zelenskiy: Ülkeyi Savunmak İsteyen Herkese Silah Verilecek
KAYNAK: Twitter

Ukrayna Devlet Başkanı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Rusya, Nazi Almanya’sının II. Dünya Savaşı yıllarında yaptığı gibi sabah devletimize haince saldırdı.

Bugün itibariyle ülkelerimiz dünya tarihinin farklı taraflarındadır. Rusya bir kötülük yoluna girdi, ancak Ukrayna kendini savunuyor ve Moskova ne düşünürse düşünsün özgürlüğünden vazgeçmiyor.” dedi.

Rusya ile diplomatik ilişkileri kestiklerini söyleyen Zelenskiy; “Rusya’da henüz vicdanını kaybetmemiş olanlar için dışarı çıkıp Ukrayna ile savaşı protesto etmenin zamanı geldi” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu