Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Savaşı Belgeleyen NFT’leri Satmaya Başladı

Ukrayna, savaşın ilk 3 gününü belgeleyen NFT’lerden oluşan koleksiyonu satarak, orduya ve sivillere finans kaynağı sağlayacak.
Ukrayna Savaşı Belgeleyen NFT’leri Satmaya Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya – Ukrayna savaşının 31. gününde bölgeden gelen sıcak haberleri takip etmeye devam ediyoruz. Rus Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkan Yardımcısı Sergei Rudskoi, son açıklamasında, Ukrayna’da ilk hedeflerin aşıldığını sırada ana hedef olduğunu söyledi. Daha önceki saldırıların sadece Ukrayna ordusunun dikkatini dağıtmak için yapıldığını belirten isim asıl hedefin Donbas’ı bağımsızlığa kavuşturmak olduğunu ifade etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenkskiy, barış için savaşmaya devam ettiklerini söylerken, ülkenin Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Orduyu finanse etmek için alınan karar kapsamında NFT koleksiyonu başlatıldığı duyuruldu.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Twitter paylaşımında “Rusya Ukrayna’yı yok etmek için tankları kullanırken, biz devrim niteliğindeki blok zinciri teknolojisine güveniyoruz” dedi.

Meta Tarih: Savaş Müzesi” olarak adlandırılan koleksiyonun Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının tarihini belgeleyen bir “NFT müzesi” olması amaçlanırken, şu anda 54 NFT bulunduğu biliniyor.

Savaşın ilk üç gününde yaşanan olayları belgeleyen NFT’lerin Ukraynalı ve uluslararası sanatçılar tarafından yapıldığı açıklandı. Çizimlerin üzerinde, söz konusu gelişmeyi duyuran veya değerlendiren isimlerin Twitter paylaşımları da yer alıyor. NFT’lerin satışından elde edilen gelir ise Ukrayna ordusuna ve savaştan etkilenen sivillere gidecek.

Anonymous Rusya Merkez Bankası’nı Hackledi

Anonymous Rusya Merkez Bankası’nı HacklediDünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Ukrayna’yı desteklemek için Rusya Merkez Bankası’nı hacklediğini duyurdu. Bazı internet siteleri üzerinden erişime açılan dosyalarda özel anlaşmalar da dahil önemli 35 bin belgenin olduğu ve bunların boyutunun 28 gigabayt olduğu biliniyor.

Hack grubu paylaştığı videoda, “Selam Dünya vatandaşları. Putin, Rus halkını yıllardır açlığa sürüklüyor. Vladimir Putin bir yalancı, bir diktatör, bir savaş suçlusu ve bir çocuk katilidir. Putin ve oligark arkadaşları, silah tüccarlarıyla birlikte dünyayı felakete sürüklüyor.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin’e de mesaj gönderen Anonymous, “Vladimir Putin, hiçbir sır güvende değildir. Her yerdeyiz. Sarayınızdayız. Yemek yediğin yerdeyiz. Masanızdayız, uyuduğunuz odadayız.” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu