Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna AB’ye Seslendi: Rusya’yı Katliama Teşvik Etmeyin

Ukrayna, Avrupa Birliği'ne "Putin korkusu" tepkisiyle dikkat çekti. Cevap, Almanya Savunma Bakanı Lambrecht’in açıklaması üzerine geldi. Detaylar aşağıda;
Ukrayna AB’ye Seslendi: Rusya’yı Katliama Teşvik Etmeyin
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşı, 24. gününde endişeleri artan açıklamalarla devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, bu sabah yayımladığı video mesajında Rusya ile anlamlı barış görüşmeleri için çağrıda bulundu.

Aynı zamanda Rusya’yı işgalinin yol açtığı ve devam eden kayıplardan kurtulmasının nesiller süreceği konusunda uyardı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mykhailo Podolyak ise bugün Avrupa Birliği’ne (AB) seslenişiyle dikkat çekti.

Podolyak, Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht’in NATO’nun Ukrayna’da çatışmaya müdahale etmeyeceği ve orada uçuşa yasak bölge oluşturmayacağı yönündeki yorumunu sert karşıladı.

AB politikacıları tarafından yapılan bu tür açıklamalarının her birinin Rusya’yı Ukrayna’da katliam yapmak için cesaretlendirdiğini söyledi. “Savaşı tanımıyor ve Putin’den korkuyorsanız, en azından kışkırtıcı açıklamalar yapmayın.” dedi.

Ukrayna medyası, Mykhailo Podolyak’un yorumuna ilişkin haberinde şu ifadeleri kullandı:

“Podolyak, Alman Savunma Bakanı Christine Lambrecht’i Ukrayna’daki olayları savaş olarak adlandırmadığı için alenen eleştirdi. Danışmana göre Alman siyasetçi, NATO’nun Ukrayna semalarını korumayacağını ifade ederek Rusya’yı öldürmeye de teşvik ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu