Yatırım yapmaya başla!

Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi Açıklandı!

Türkiye’nin en büyük şirketi açıklamasının sonuçları belli oldu. Tüpraş, Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları zirveye oturdu. Peki, diğer devler hangileri?
Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi Açıklandı!

Vodafone’un ana sponsorluğunda Capital dergisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nın sonuçları, İstanbul’da düzenlenen törenle açıkladı.

Türkiye’de ilk defa aylık ekonomi dergisi Capital tarafından gerçekleştirilen, en büyük 500 özel şirketin sıralandığı “Capital 500” araştırmasının yirmicisinde zirveye yerleşenler, Tüpraş, Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları oldu.

Törenin açılışında konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, listenin Türkiye’nin gücünü gösterdiğini dile getirdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Açılışta KonuştuCapital 500 listesinin, şirketlerin performansını göstermesi ve yıllar içinde ekonominin nasıl geliştiğine ayna tutması bakımında çok kıymetli olduğunu vurgulayan Özlü, Türkiye’nin yaşanan sıkıntıların üstesinden başarıyla geldiğini vurguladı.

Sonuçta; darbe girişimi sonrası Türkiye ekonomisinde meydana gelen gelişmeler hakkında hepimiz az çok bir şeyler biliyoruz.

Özlü, Darbe Girişiminden Sonra Ekonominin Düzeldiğini SöylediÖzlü de bunun üzerinde durarak geçen yılın zorluklarında bahsetti. Ve özel şirketlerin Türkiye’nin ortalama büyümesine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde ilerlediklerinin üzerinde durdu. Öte yandan; araştırma kapsamında ciro, karlılık, ihracat ve istihdam rakamları baz alınan şirketlere 8 kategoride 24 ödül verildi.

Listeye göre Türkiye’nin En Büyük Şirketleri, Tüpraş, Petrol Ofisi ve THY olarak belirlendi.

Türkiye’nin En Büyük Şirketleri, Tüpraş, Petrol Ofisi ve THY Cirosunu En Çok Artıran Şirketler olarak da Çelikler Taahhüt İnşaat, Nurol Makine ve YSE Yapı Sanayi gösterildi.

Listeye göre Karını En Çok Artıran Şirketler kategorisinde Anadolu Cam, Kaptan Demir Çelik ve Çelikler Taahhüt İnşaat ilk üçte, En Çok Kar Eden Şirketler listesinde ise Enka İnşaat, Ereğli Demir Çelik ve Turkcell zirveye yerleşti.

En Çok İhracat Yapan Şirketler; Türkiye’nin en itibarlı markaları arasında yer alan Ford Otosan, Tofaş Oto Fabrika ve Arçelik oldu.

En Çok İhracat Yapan Şirket Ford Otosanİhracatını En Çok Artıran Şirketler de Tepe İnşaat, Sanko Pazarlama ve Enerji Petrol Ürünleri olarak belirlendi.

İlaveten; En Fazla Çalışanı Olan Şirketler listesindeki ilk sıraları BİM Birleşik Mağazalar, LC Waikiki Mağazacılık ve Türk Telekom; Çalışan Sayısını En Çok Artıran Şirketler listesindeki ilk sıraları da Sinpaş Yapı, Aras Elektrik Dağıtım ve Altın Ateş Kimya aldı.

İlaveten; Türkiye’nin en zengin iş adamları arasındaki Hüsnü Özyeğin’e Onur Ödülü verildi.

Hüsnü Özyeğin’e Onur Ödülü Verildi.Özyeğin; son 50 yılda Fortune 500 listesine giren şirketlerin % 80’inin artık listeye giremediğini söyleyerek, değişimin çok hızlı olduğunun altını çizdi. Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü ise Borusan Holding’e gitti. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin törendeki konuşmasında listeye giren şirketleri kutlayarak, diğerlerine ilham verdiklerini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum