Yatırım yapmaya başla!

Türkiye için Gönderilen 5 Adet Ferrari Portofino’nun Hepsi Satıldı!

Ferrari markasının en ucuz modeli olarak çıkartılan Portofino Türkiye'ye geliyor!
Türkiye için Gönderilen 5 Adet Ferrari Portofino’nun Hepsi Satıldı!

Ferrari’nin yüz değiştirme operasyonlarından birisi olan Portofino, yenilikçi yapısının yanı sıra, değişken özellikli dinamik sürüş pozisyonlarıyla donatılmıştı. Keskin hatlara sahip süper sporcunun yerini alacağı California‘dan daha fazla gelişime tabi tutulması gerekiyordu. Akabinde teknik verilerine bakıldığı zaman bunun üstün mühendislik çalışmalarıyla halledildiğini zaten anlamıştık.

İtalyan temsilci duracak gibi gözükmüyordu ve yaptığı iş markanın saldırı alanlarını genişletmekti. Yeni modelin duruşu, sorgusuz şekilde tehditkar tiple çıkartılan 812 Superfast yansımalarının bir şekilde yapılması gerekiyordu. Keza her şey plana uygun götürülerek 9 ay önce tanıtılan Portofino’nun Türkiye dahil olmak üzere dağıtımları başladı!

Araç hakkında Fer Mas Ferrari distribütörü tarafından açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre Türkiye için verilen 5 araç kotasının daha gelmeden satıldığı söylendi. Fiyat aralığına baktığımızda girişin 550 bin Euro civarında olduğu ve TL bazında 2.3 milyona denk geliyor. Bunun üzerine farklı ek vergiler gelecek mi bilmiyoruz.

Ferrari Portofino sezgisel tasarımlar besliyor.

Aracın ön kısmında derin ve geniş havalandırmalarla yakalanan kavram, yeni nesil far yapısıyla birleştirilmiş.

Sonradan katılan orta bölümü kabarık, kenarlardan gelen hava girişleriyle baskın yapının ortaya çıkarıldığı, kaputa sahip.

Ferrari mühendisleri dış yapıda olduğu gibi motor içinde uğraştı.

Portofino’nun daha önce sizler için özelliklerinden bahsederken, üstüne katılarak yol alınan çalışmalardan bahsetmiştik. Yerini aldığı modele göre alt yapısı ve ağırlık oranlarında iyi işçilikler kaydedilmişti. Sert tavanına uygun olarak bagajında göze batmayacak yerleştirmeler yapılmıştı.

E – Diff3 ile kavrama ve denge kusursuz!

Aerodinamiğin önemine karşı, V8 motorun ürettiği güçlerini karşılayacak kusursuz aktarımlar üzerine geliştirmeler yapılmıştı. California T’nin 3.9L‘lik aynı motoruyla hareket etse de 600 beygir ve yüksek tork kısmından ayrılıyorlar.

Gelişiminde çok uğraş verilen Ferrari Portofino‘yu Türki’ye yollarında görmek güzel olacak. Ülkemizin zenginlerine bakılırsa yakından takip ettikleri bu spor otomobili almak için gelmesine gerek duymamışlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum