Yatırım yapmaya başla!

Tüpraş Tavsiyesi AL’a Dönerken, Hedef Fiyatı 164 TL’ye Yükseltildi

Beklentilerin üstü bir kar açıklayan TUPRS hisse tavsiyeleri AL/TUT yönündeyken, hedefi 130 TL’den 164’lere yükseltiliyor. İşte ayrıntılar;
Tüpraş Tavsiyesi AL’a Dönerken, Hedef Fiyatı 164 TL’ye Yükseltildi

TUPRS 2C18’de beklentileri aştı. 700 – 850 milyon TL civarı kar beklenen şirket, 1,027 milyar TL net kar açıkladı. Operasyonel performansı ile çeyreklik yüzde 171.3 artış ve yıllık yüzde 29 azalış gösterdi. Yılın ilk çeyreğinde beklentilerin altında net kar açıklayan TUPRS yılın ikinci çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29,3 oranında düşüş göstermesine rağmen 1,027 milyar TL ile beklentileri aşan bir net dönem karı açıkladı. Bir önceki çeyreğe göre net kar rakamında yüzde 167,7’lik bir artış görüldü.

Şirketin ürün satışları ikinci çeyrekte güçlü iç talebe karşın, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,7 azalarak 7,4 milyon ton olarak gerçekleşti. Şirketin ürün satışlarındaki düşüşlere rağmen bir önceki yılın aynı dönemine göre petrol fiyatları ve kurdaki artışın etkisiyle yüzde 59,0 arttı.

Gelen tavsiyeler ve hedef fiyatları eşliğinde TUPRS’a teknik bakış:

Goldman Sachs TUPRS için Tavsiyesini Al, Fiyat Hedefini 164 TL Yükseltti

Goldman Sach Hedef Fiyatı Yatırımcının Dikkatini ÇektiTUPRS için teknik verilere bakıldığında HSBC hedef fiyatı 110,00 TL‘den 150,00 TL‘ye ve tavsiyesini TUT‘tan AL‘a yükseltti. Goldman Sachs TUPRS için AL tavsiyesi verirken, fiyat hedefini 164,00 TL artırdı. Hissenin 5 günlük ortalama üstünü zorladığı bu sıralarda, 133,40 fibonacci direnci olduğunu görüyoruz. Yine 5 günlük ortalamalarda 130,700 TL direnci ve 128,00 TL karşımıza çıkıyor.

Tüpraş Volatilitesi Yatırımcıyı Cezbeder mi?

Azalan Satışları Kur ve Petrol Fiyatlarındaki Yükseliş Kara Çevirdi117’li fiyatlardan 134’lü fiyatlara 10 günlük bir süreçte yükselen TUPRS yatırımcının dikkatini çekmiş durumda. Yapabileceği fiyat düzeltmelerinin ardından BİST 100 endeksine de bağlı olarak hissede kar getirileri bekleniyor. Tavsiye genel ortalamaları ve hedef fiyatları göz önünde bulundurulduğunda yatırıma uygun bir tablo sergiliyor.

TUPRS için 128,00 TL altına sarkması halinde, düşüşün elde ettiği kazanımları geri verme ihtimali ortaya çıkıyor. TUPRS volitalitesi 17 TL civarı olan hisseyi teknik veriler değerlendirilerek kısa vadeli işlemlerde kar getirebilecek fırsatlar veriyor. Genel açıklamalar, finansal verileri ve piyasa analizleri ile hedef fiyatları bazında özet olarak TUPRS için gelecek vaadeden bir yatırım aracı olacağı dikkat çekerken, AL tavsiyesini kaydediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum