Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisselere 4,8 Milyon Dolarlık Sözleşme Desteği: Güçlü Yükseldi

Yatırımcılarla yeni sözleşmesinin detaylarını paylaşan Hidropar Hareket Kontrol’ün hisseleri yükselişe geçti. İşte detaylar;
Hisselere 4,8 Milyon Dolarlık Sözleşme Desteği: Güçlü Yükseldi
HABER GİRİŞ

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret (HKTM) hisseleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamayla yükselişe geçti.

Şirket, güneş enerji santrallerinin anahtar teslim kurulumu çerçevesinde, Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Namet Gıda Sanayi ve Ticaret arasında Öztüketim Güneş Enerji Santrali kurulumu için bir sözleşme imzalandığını belirtti.

Projelerin Aralık 2024 yılı içerisinde tesliminin planlandığı, bu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretiminin yanı sıra karbon emisyonunun azaltılmasına önemli katkılar sağlanmasının hedeflendiği paylaşıldı. 26.04.2024 tarihinde imzalanan sözleşmenin bedelinin KDV hariç 4,8 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Hidropar, Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret firmasının, Hidropar’ın sermayedeki payı yüzde 5,1 olan bir finansal yatırımı olduğu kaydedildi.

Hisselere 4,8 Milyon Dolarlık Sözleşme Desteği: Güçlü YükseldiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 17 TL’den tamamlayan HKTM, 26 Nisan saat 17.10 itibarıyla yüzde 4,4 artışla 23,9 TL’de işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 21, aylık yüzde 20 ve yıllık yüzde 63 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.