Yatırım yapmaya başla!

Bakan Akar’ın Talimatıyla TSK’nın Maske İhtiyacı için Üretim 2 Katına Çıkarıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tıbbi maske ihtiyacı için Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı dikimevlerinde üretim kapasitesi iki katına çıkarıldı.
Bakan Akar’ın Talimatıyla TSK’nın Maske İhtiyacı için Üretim 2 Katına Çıkarıldı

Covid-19 salgınının yarattığı etkileri en az hasarla atlatmak için ekonomi yönetimi sürekli destek paketi açıklaması yapıyor. Esnafın, kredi borcu olan vatandaşın ve nakit akışı bozulan firmaların yükünü hafifletmek için bir dizi tedbir planı devreye sokuldu. Bunlar yapılırken bir yandan da salgını kontrol etmek amacıyla önemli adımlar atılıyor.

Bunlar arasında dezenfektan ve maske gibi ürünleri üreten firmalara desteğin artırılması, solunum cihazında seri üretime geçilmesi gibi önemli kararlar yer almakta. Son edinilen bilgiye göre ise  Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın talimatıyla maske üretiminin artırılacağı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı MKE Maksam Makine ve Maske Fabrikası Müdürlüğü maske dikim çalışmalarını hızlandırdı.

TSK Maske Dikimi HızlandıCOVID-19 salgını ile mücadele ettiğimiz şu günlerde en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin başında kişisel koruyucu ürünler geliyor. Bunlar arasında da maske, eldiven ve el dezenfektanları başı çekiyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlığa bağlı dikimevlerinde maske üretim çalışmalarının artırılması talimatını verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin maske ihtiyacının karşılanması amacıyla üretim kapasitesi iki katına çıkarıldı. MKE Maksam Makine ve Maske Fabrikası Müdürü Turgay Topaloğlu cerrahi maske üretimine yönelik yeni bir tezgah kurduklarını bu sayede günlük üretim kapasitesinin 100 – 150 bine çıkarılacağını söyledi.

Şu an piyasadaki alt yapıyı kullanarak bu üretim oranlarını iki veya üç katına çıkarmanın mümkün olduğunu ifade etti. Cerrahi maskenin yanında aylık 15 bin panoramik ve KBRN maskeleri ürettiklerini söyleyen Topaloğlu, bunlarda kullanılan aliminyum gövdeli süzgeçler ve panoramik maskelerde kullanılan plastik gövdeli süzgeçler ile ilgili olarak yıllık 800 bin üretim kapasitesine sahip olduklarının bilgisini verdi.

Millî Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı dikimevlerinde de tek kullanımlık maske dikimine başlandığı duyuruldu.

Tek Kullanımlık Maske ÜretimiBakanlığın dikim evlerinde koronavirüs salgınına karşı önlemler kapsamında bez maskelerin üretiminin sürdüğünü söyleyen Topaloğlu, çalışma alanlarında da düzenli olarak dezenfeksiyon yapıldığını açıkladı.

İşçilerin fabrikaya hem girerken hem de çalışmaları esnasında sürekli ateşlerinin ölçüldüğünü ve kayıt altına alınarak takip edildiğini bildirdi. Söz konusu birimlere her türlü maskenin imalatı için gerekli talimatların verildiğini ve üretimin şu an tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

İlaveten fabrikalarda antibakteriyel sıvı üretiminin de başladığı bildirilirken ilk etapta TSK birliklerinin ihtiyacının karşılanacağı, daha sonra diğer kurum ve kuruluşlara yollanacağı bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum