Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

UNRWA/Lazzarini: Refah’ta Kesinlikle Güvenli Bir Yer Yok

UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini, artık Refah'ta kesinlikle güvenli bir yer olmadığını söyledi. Detaylar haberde...
UNRWA/Lazzarini: Refah’ta Kesinlikle Güvenli Bir Yer Yok
HABER GİRİŞ

Birleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, İsrail’in, Gazze’ye saldırıları hakkında konuştu. BM Cenevre Ofisi’nde üye ülkelerin temsilcileri ile yapılan toplantı sonrasında konuştu.

UNRWA yetkilisi Lazzarini, toplantının yaklaşık 2 saat sürdüğünü söyledi. Refah’ta yaşanan son derece endişe verici durumu ele aldıklarını aktardı. Artık Refah’ta kesinlikle güvenli bir yer olmadığını söyledi.
Gazze’de yaşanan çatışma sonrasında 100 binden fazla kişinin öldüğünü, yaralandığını veya kaybolduğunu bildirdi.

Bunun yanında UNRWA’nın dağıtılmasıyla ilgili çağrıları da konuştuklarını söyledi. Bu çağrıların “dar görüşlü” bir yaklaşım olduğunu söyledi.

Lazzarini, Gazze’de son dönemde yaşanan bu felaketin ardından genel anlamda siyasi bir çözüme ulaşmanın zamanının geldiğini bildirdi. İsrail’in planladığı kara harekatının insanı felaket endişelerini tetikledi.

İsrail, Filistinlileri Mısır’ın Refah Kentine Mecbur Bıraktı

On binlerce Filistinliyi öldüren İsrail, bölgenin kuzey ve orta kesimlerindeki nüfusun büyük bölümünü Mısır sınırındaki refah kentine yığılmaya mecbur bıraktı.

GCM Yatırım Banner

İsrail’in Gazze’ye saldırıları nedeniyle, yerleşim bölgesinin altyapısının yüzde 60’ı hasar gördü.

Uluslararası Adalet Divanı, verdiği ara kararda Güney Afrika’nın İsrail’i soykırımla suçladığı Aralık 2023’te açtığı davadaki iddialarının makul olduğunu kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.