Yatırım yapmaya başla!

Trump Ticaret Savaşının Seçmenleri Üzerindeki Olası Etkisinin Farkında Değil!

AllianceBernstein’ın yatırım şefi, Trump'ın ticaret savaşının öncelikli kurbanının ABD'li tüketiciler olacağını bunun da seçmenlere yansıyacağı konusunda uyarı yaptı. Detaylar altta;
Trump Ticaret Savaşının Seçmenleri Üzerindeki Olası Etkisinin Farkında Değil!

AllianceBernstein’ın yatırım şefi; ABD, Çin ve diğer ülkeler arasındaki tarife anlaşmazlıklarının ilk kurbanının tüketiciler olacağını söyledi. Mark Phelps fiyatların yükseleceğini bundan dolayı da tüketicilerin öncelikli kurban olacağını belirtirken yükseltilmiş korumacılığın hissedarların uzun vadeli yatırım kararlarını etkileyebileceğini ima etti.

AllianceBernstein’ın küresel büyüme odaklı yatırım şefi ayrıca yönetimin, ABD’nin Çin ve diğer ülkelerle ticaret anlaşmazlığının Trump’ın seçmenleri üzerinde negatif etkiler yaratabileceğini dile getirdi.

AllianceBernstein’ın yatırım şefi Mark Phelps’in son tarifelerle birlikte gerilimi giderek artan ticaret savaşının olası etkileri hakkındaki açıklamaları dikkat çekti.

AllianceBernstein’ın yatırım şefi Mark Phelps Ticaret Savaşı Yorumu Buna göre yatırım şefi, ABD, Çin ve diğerleri arasındaki ticaret tartışmalarının ana kurbanının tüketiciler olacağını, çünkü şirketlerin ticaret ortaklarıyla ithalattaki düşüşten dolayı fiyatları artırmak zorunda kalacaklarını söyledi.

Şu anda Çin’den ABD’ye satış yapan pek çok şirketin fiyatları yükseltmek üzere olduklarını bildiğini belirten Phelps, onların satıştan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Ticaret Savaşı Trump'ın Seçmenlerini Kötü Etkileyecek Geçtiğimiz günlerde ticaret savaşıyla ilgili benzer bir açıklama yapan Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi, Kamyon ve Otobüs Grubu Başkanı Martin Daum’u desteklercesine konuşan yatırım şefi, “bu kimi etkileyecek, tabii ki ABD tüketicisini” ifadelerini kullandı. İlaveten; “Trump yönetiminin, fiyatların ne kadar arttığını düşündüklerinde bunun seçmenlerini nasıl kötü etkileyeceğini fark ettiğini sanmıyorum” diyerek görüş bildirdi.

Çarşamba günü tarifelerin bir sonucu olarak stratejileri değiştirip değiştirmediklerini öğrenmek için ABD’li Home Depot ile görüşen Phelps, firmanın fiyatlarda artış planladığını öngördü.

Firmalar Fiyatları Yükseltmeye Hazırlanıyor “Bence fiyatlarda kayda değer artışlar göreceksiniz. Peki bu tüketim için ne anlama geliyor? Eğer tüketin düşerse o zaman bu karlılık üzerinde açık bir etki yaratacaktır” diyen Phelps, ayrıca yükseltilmiş korumacılığın hissedarların uzun vadeli yatırım kararlarını da etkileyebileceğini ima etti. Kaldı ki analist, ticari tarifelerin tüketiciler üzerindeki potansiyel etkileri konusundaki uyarısında da yalnız değildi.

Keza Wal-Mart, Coca-Cola, General Motors gibi bir dizi tanınmış Amerikan firması fiyatlarını yükseltmek zorunda kalabileceklerini açıklamıştı.

Sonuçta; Pazartesi günü yürürlüğe giren tarifelerle, Çin mallarına % 10’luk ek vergi uygulaması başlamış, oranın yıl sonuna kadar % 25’e çıkartılacağı kaydedilmişti. Bugüne kadar toplam 250 milyar dolarlık Çin ürünü hedef alınmış, Trump yönetimi Çin ithalatınına tamamını kapsayacak şekilde tarifeleri genişletebileceği yönünde açıklama yapmıştı.

Bu noktada ABD’nin Kanada’yla olan ticaret çatışması da yeniden sahneye çıkmış, ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer Salı günü yaptığı açıklamada görüşmelerin çıkmaza girdiğini söyleyerek ABD’nin Kanada olmadan bir Meksika ile anlaşma yapabileceğini aktarmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum