Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Toyota Aldığı Özel Bir Patentle Pick-up Sahiplerini Sevindirecek!

Toyota'nın yeni ortaya çıkan yenilikçi bagaj yıkama sistemi, pick-up kullanıcılarının işini kolaylaştıracak!
Toyota Aldığı Özel Bir Patentle Pick-up Sahiplerini Sevindirecek!
Yorum

Toyota, kamyonet gruplarına düşündüğü özel bir patentle gündeme geldi. SUV araçlarla birlikte bazı sınıfların zayıflamasına hatta bitirmesine neden olan pick-uplara gün geçtikçe şirketler daha fazla önem arz ediyor. Otomobillerin yeni aktarım modası olan elektrik motorlar, Rivian R1T gibi markalarla hayatımıza sokulmuş oldu.

Japon markanın başvuru yaptığı patentin içeriğinde “yıkama” geçiyor. Nedir bu yıkama? Toyota ne için böyle bir girişim yaptı? Aşağıda detaylı anlatacak olsak da Uzak Doğulu dev şirket, kamyonetlerini yoğunluklu taşımacılık işinde kullananları rahatlatacak bir özellik getiriyor!

Toyota, “otomatik yıkanan bagaj” fikrini garanti altına alarak tescillemiş.

Toyota Yeni Pick-up Bagaj Yıkama ÖzelliğiArazi aracı alt yapılı kamyonet sınıfının liderlerinden olan Toyota, inovasyon diyebileceğimiz bir çalışmanın altına imzasına atmış. Temel olarak özellik Tundra, Hilux, Tacoma gibi pick-upların kargo bölümüne içten olacak şekilde döşenen su tesisatı!

Başlarda kiri, çöpü, çamuru umursamayan kamyonet sahipleri, iş temizliğe geldiğinde ufak bir surat asması yaşarlar. Alan temizlemesi belki pratik olabilir ancak süpürme, fırçalamalar her zaman vakit alınır. Toyota’da bu sıkıntıyı iyi analiz ederek “musluklu bagaj” fikrini hayata geçirmek istemiş.

Entegre kargo yıkama özelliği dünyada bir ilk olacak.

Toyota Yeni Pick-up Bagaj Yıkama Patenti Carbuzz‘un ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin veri tabanından aldığı bazı görsellerle Toyota çalışması gün yüzüne çıkmış oldu. Düşündüğümüzde fikir basit! Elbette hiç bir fikir sunulmadığı sürece işe yaramaz. Markanın ABD Michigan Ar-Ge merkezi mühendisleri, kamyonet yatağının plastik parçasının alt kısmına, suyun tüm noktalara ulaşmasına olanak veren boru tesisatı yapılmışl.

Bunun yanında suyun akış yönünü tayin etmek için nozüller takılmış. Patent belgelerine göre boru sisteminin ucuna bağlan nozül, basınçlı bir şekilde bagajın duvarlarını yıkayacak. Otomatik kamyonet yıkama tesisatının çıkış noktaları bir kapak içerisinde olacak ve kullanılmaya başlandığı an basınçlı su püskürten uçlar gözükecek.

Toyota otomatik yatak temizleme sistemini ilk olarak Tundra’da kullanabilir.

Sizde suyun nerede depolanacağı ile birlikte basıncın nasıl oluşturulacağını düşünmüşsünüzdür. Toyota mühendisleri, ayrı bir su depolama kanal sistemi yerleştirerek, ister yağmur isterseniz de manuel olarak su ilave edeceğiniz haznelere yer verecekler.

İlginizi Çekebilir :

Rivian, Elektrikli R1T’nin “4 Farklı Modüler Kasasını” Patentledi!

Biriken veya depolara ilave edilen su, motor tarafından çalıştırılacak kompresör sayesinde de basınç kısmı halledilmiş oluyor. Bizim düşüncemize göre yenilikçi yıkama sistemi Tundra kamyonetle sunulabilir. Yeni neslinin henüz çıkış tarihi belli olmasa da bunun için en yakın model o duruyor. Sizce Toyota’nın bagaj yıkama tesisatı, kamyonet kullanıcılarını ne kadar sevindirir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu