Yatırım yapmaya başla!

Toyota Supra’nın Üretim Versiyonu Goodwood Festivali’ne Geliyor!

Toyota'nın çıkışı yılan hikayesine dönen spor aracı Supra'nın Goodwood festivaline üretim versiyonlu ile geleceği söylendi. İşte detaylar...
Toyota Supra’nın Üretim Versiyonu Goodwood Festivali’ne Geliyor!

Üretimden alınması bir olay tekrar üretilecek olması ayrı bir olay olan Japon efsanesi Supra, nihayet gerçek yüzüyle Goodwood‘a geliyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda yarış versiyonu gösterilmişti ve aslında o da bir nevi üretim versiyonuydu. Kapılarını önümüzdeki hafta açacak festivale pahalı bir James Bond Defender’da satılmak için geliyor.

Yeni Supra’nın “gebelik” süresinin çok uzatılması insanların tepkisini çekmiş ve Japon efsanesini bekleyenleri hayal kırıklığına itmişti. İlk başta manuel vitesle geleceği söylenen Toyota Supra, artık son çıkış görünümüyle bizlerle buluşturulmaya hazırlanıyor.

Toyota Supra’nın Fiyatı Yüksek Bekleniyor

Goodwood Festivali’nin bu sene anlaşılan pahalı misafirleri olacak. Toyota Avrupa resmi Twitter sayfasından rengarenk bir şekilde efsanenin ortaya çıkarılacağını haber verdi. Kamufle edilmiş olsa da Supra’nın hangi hatlarda, nasıl şekillerde ve ne gibi ayrıntılara sahip olacağını %10’luk yanılma payı ile tahmin edebiliyoruz.

Yarış versiyonundan bile fazlılıklarını söktüğümüzde ortaya çıkan resim üretim versiyonu olacaktır. Cnet‘e göre insanlar halen daha Supra’nın çıkışına dair tereddütlerinin olduğunu söylüyor. Gösterim konusu çok uzatılınca insanlar haliyle son dakika aksiliği bekliyor.

Toyota Supra BMW Z4 ile Aynı Platformu Paylaşıyor

Toyota Supra BMW Z4 ile Aynı Platformu Paylaşıyorİmalat yeri ve Supra’nın kim tarafından üretildiği de bir zamanlar tepki çekmişti. Spor araba otoriterleri bu efsane aracın saf Japon olması gerektiğini söylemişlerdi. Karoser olarak daha kompakt olan yeni versiyon Supra, motor bölümünde BMW’den gelecek 6 silindirli turbo destekli ünitenin olacağı söylenmişti.

Sonrasında ise Baş Mühendis Tetusa Tada insaların Z4 parçalarıyla üretilen Supra düşüncelerinin yanlış olduğunu, spor aracın tamamen bağımsız bir şekilde üretileceğini bizlere aktarmıştı.

Hatta kesin bir dille, “Sizi temin edebilirim ki ortak olarak nitelendirebileceğimiz parçaların sayısı hayal edilenin ve dedikoduların çok daha altında .” sözleriyle ortam sıcaklığının normale dönmesini sağlamıştı.

Toyota Supra’da Hibrit Desteği Olabilir

Toyota Supra'da Hibrit Desteği OlabilirMotor kaputunun altında nasıl bir motor olacak? sorusu eminim ki yüzlerce kere sorulmuştur. En son sizlerle paylaştığımız Supra haberinde hibrit bir motorun geleceğinden bahsetmiştik. Aldığımız bilgilere göre efsane araç ilk etapda 6 silindirli, turboşarjlı bir motorla gelip, sonrasında ise yanına, ekstra güç sağlayacak elektrik ünitesinin koyulacağı tüyosu verilmişti.

12 Temmuz‘da kapılarını açacak olan Goodwood Festivali’ni merakla bekliyor olacağız. Festivalin açışılından kapanışına kadar detaylarıyla sizlere bahsetmeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum