Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Dünya Üsslerinden Sakarya’da İlk 12. Nesil Corolla Üretildi!

Toyota'nın Sakarya tesisinden 12. nesil ilk Corolla banttan indirdi...
Toyota’nın Dünya Üsslerinden Sakarya’da İlk 12. Nesil Corolla Üretildi!

Yeni Corolla Avrupa ve Amerika’da tanıtılmıştı. 12. nesille karşımıza gelen ve dünyanın en çok satılan modeli, TNGA‘yı tanıyan ilk modellerden olacak. ABD’de hatchback yapısıyla tanıtılan Corolla’nın, Auris isminden sıyrıldığını bildirilmişti. 2007’de yapılan isim değişikliği hiç bir dönem Toyota’nın lehine sonuçlanmamıştı. Sakarya tesisleri 1994 yılında Sabancı ortaklığında açılmıştı ve 20. yılında 1.5 milyon adet otomobil üretildiği söylenmişti.

Bildiğimiz gibi markanın kompakt crossoverı CH-R‘da bu fabrikada, aynı TNGA platformunda üretiliyor. Yüksek teknoloji ve farklı mantıkları izleyen üretim alanı 12. nesil Corolla’yı sınıfında belirgin özelliklerle üretilmesini sağlayacak.

Corolla artık 1.8L hibritle geliyor.

Dizeli tüm modellerinden kaldırmasıyla tamamen elektrik dönemini benimseyen Toyota, hibrit ve atmosferik seçeneklerle müşterilerine sunulacak. Rejeneratif, enerji kazanım prensibiyle yapılan melez motor, 122 ps güce sahip olacak. Şehir içi kullanımlarda çok avantajlı olacak Corolla hibrit, aynı zamandan 1.6L yine 132 ps’lik motorla da tercih edilebilecek.

Alınan bilgilerde aktarımların 6 ileri manuel veya teknolojisi geliştirilmiş bir CVT şanzımanla gerçekleştirileceği bildirildi. Ve versiyonlarda Toyota Safety Sense olarak adlandırılan güvenlik ekipmanlarıyla gösterilecek.

7. nesilden beri Sakarya bantlarından indirilen Corolla için marka CEO’su Toshihiko Kudo, “12. nesil Toyota Corolla Sedan için hazırlanırken, Türkiye’de ürettiğimiz ilk model olan 7’nci nesil Corolla modelini 1994 yılında üretirken duyduğumuz heyecan ve coşkuyu yine duyduk.” dedi. Toyota’yı bir kez daha Corolla konusunda tebrik ediyoruz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum