Yatırım yapmaya başla!

Toyota Safe & Sound Sistemi ile Araçlarındaki Güvenliği Üstte Taşıyor!Japon Toyota’nın insanların can güvenliği ile ilgili bitmeyen Ar-Ge çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Toyota, oldukça kısa süreler içerisinde, hayatımız adına büyük önem arz eden teknolojik gelişmeleri bizlere sunuyor. Bu düşünce üzerinden giden Toyota, Safe & Sound ile bizleri yeniden şaşırtıyor. Bu sistemin temelinde; acemi insanların araç sürüşü esnasında ebeveynlerin denetlemesi sağlanıyor. Kendi başına trafiğe çıkan ve araç kullanmayı yeni öğrenenlere karşı yapılmış bir güvenlik sistemidir. Safe & Sound, cep telefonlarına kurulan uygulama ile aracın hızını, güvenlik ihlallerini ve agresif kullanımları direk olarak size bildiriyor.

Bunu yaparkende birazda sizlere tebessüm ettiriyor. Çünkü çocuğunu bu sistemden takip eden anne ve babalar yapılan fazla bir hızda hemen araca bağlanarak uyarma söz konusu oluyor. O anda cep telefonunuz ebeveynlerinizin belirlediği tonda çalmaya başlıyor. Yapacakları hatanın büyüklüğüne göre de yüklenecek müziklerin şiddetini ve tonlarını ayarlayabiliyorlar. Bunların dışında sistemdeki en büyük özellik, mobil telefonlarımızı araç kullanırken ki durumları algılayabilmesidir.

Bildiğimiz gibi son yıllarda yapılan araştırmalarda en çok kazaya sebebiyet olarak cep telefonları gösteriliyor. Safe & Sound çocuğunuzun sürüş esnasında cep telefonuyla konuşması durumunda da sistem devreye alınmış oluyor. Gerçekten Toyota’yı bu özelliği düşünmesi ve uygulamasından dolayı tebrik ediyoruz. Bence, Toyota’nın başlattığı bu sistemi araçlarının standart donanımlarına ekleyecektir. Hatta sürüş esnasında çalan telefonlarımızı açmayı engelleyici özelliğine kadar sistem büyültülebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum