Yatırım yapmaya başla!

Toyota Prius Tavanındaki Vulcan M61 Silahıyla Uçak Savara Dönüştürülmüş!

ABD'li bir şirket, Toyota Prius'un tavanına uzun ve yorucu bir süreçten sonra tankları ve uçakları yok edecek bir silah montelenmiş. İşte detaylar...
Toyota Prius Tavanındaki Vulcan M61 Silahıyla Uçak Savara Dönüştürülmüş!

Hayatlarının bir bölümünü askeri alanlarda ve operasyonlarla geçen bir grubun oluşturduğu şirket, olağanüstü diyebileceğimiz işler yapmakta. Toyota’nın yapı olarak kendi halinde olan ancak elektrikli araçların öncüsü kıvamındaki Prius, tam bir metal deliciye dönüştürülmüş. Black Rifle Coffee Company tarafından inşa edilen bu aracın özellikle tavanına sadece savaşlarda göreceğiniz işlemler yapılmış.

Bize sorsalar, bu görüntüyü hangi araçta istersiniz diye, kesinlikle SUV veya kamyonet derdik. İşin ucuzuna kaçan şirket, uçak ve gemileri hizaya getirecek silahını yeni Ford Raptor F-150 ile düşünebililirdi. Ağır ateş gücüne sahip bu aile otomobiline bakalım neler yapılmış!

2015 yılında dördüncü nesline kavuşturulan Prius’un savaş versiyonu ikinci neslinden geliştirilmiş.

1997 yılından beri üretimine devam edilen model, Japon Samurai kılıcından Amerikan özel hareket kuvveti askerine dönüştürülmüş.

Yapıda ilk gördüğümüz  değişim, kaportada gerçekleşmiş.

İster bir geminin deyin isterseniz de bir tankın! Dış yapısı sağlam çelikten yapılmış gibi duruyor. Dış giydirmesi metal üzerine atılan perçin efektleriyle dolu. Prius’un kaputu, tamponu ve yan kısmında büyük puntolarla “Black Rifle Coffee Company” şirket ismini görüyoruz.

Gaziler toplantısının savaş modunda Gatling var!

Gatling, Amerikan yapımı çok namlulu ve hızlı ateş eden makineli tüfektir. Bulunuşu 1800‘lere dayanan silahın ateş gücü çok fazla olup, seri kullanımlardaki en iyi silahlardan biridir.

Hibrit aracın çatısına monte edilen ağır makineli tüfeğin nereden alındığına şaşıracaksınız!

Gruptaki insanlara özel ayrılacık yapılmış olabilme ihtimalini göz önüne alarak tavandaki Gatling bir F-16’dan alınmış. Muhtemelen de eski ve kullanılmayan bir savaş uçağından tedarik edilmiştir.

Görünen kocaman metal yığınını oraya sabitlemek o kadar kolay olmamış.

Prius’un iç aksamları tamamen sökülerek, içerisine sabitleme demirleri yerleştirilmiş. Bir nevi rollbar çevrilen kokpit için 160 saatten fazla mesai harcanmış. Sonuçta M61’in 200 kg’dan fazla bir ağırlığa sahip olması, iyi bir işçilikle olması gereken bir durum.

Silah aktif mi diye düşünürken, şirket bazı cisim patlatma sahneleri çekmiş.

Tavanda gerçekleştirilen ekstra ekipmanın çalışması durumunda dakikada 6.000 adet mermi atabileceği söyleniyor. Ortalama siz o tetiğe bastığında dakika da 180.000 dolar harcamışsınız anlamına geliyor. İşte bu yüzden bir uçağın burnunu hedef aldığınızda ona çok ağır hasarlar verebilir.

Black Rifle Coffee Company, kendi uzmanlık alanları çemberinde yorucu ve çok farklı bir iş yapmışlar. Tavana kaç kişi ağır taramalı bir silah yerleştirir ki? Neden Prius sorusunu da sormayacağız. Çünkü o işin sonu neden bir Mercedes değil, neden bir Renault değil şeklinde uzayıp gidecektir. Sizler bu ordu ekip çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum