Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Supra Motorlu 1.200 Ps’lik Toyota GT86’nın Drag Yarışını İzleyin!

Yorum

Toyota’nın sportif faaliyetlerinde ilerlediği GT86, bu sefer akla zarar güçlerle sahne alıyor. Yeşil Hulk’a muazzam bir güç artışı yapılmış. 2JZ motor üzerinden yapılan özel uygulamada, yüksek barların ortaya çıkartıldığı bir ortam oluşturulmuş. Toyota ve Subaru GT86-BRZ’nin üretimleri hakkında konuşa dursunlar, Brady Johnson’un Scion FR-S’si düz bir çizgide çok hassas süratlere çıkıyor.

76 mm’lik turboşarjın eşlik ettiği motordan 1.200 beygirin üzerinde güç alınmış. Modelin Dyno testinde 40 psi’de 1.200 beygire ulaşılmış. Ancak sonradan gelen eklerle basıncın 51 ps ve olağan beygirden fazlasının alındığı aktarıldı. Start çizgisinden çıktığı anda GT86, 7.57 saniyede 290 km‘ye ulaştı.

Ünite üzerinde sayısız işlem yapılmış ve en ince ayrıntılara dahi önem verilmiş. Diğer türlü milimlik bir hatada motor, kaputla beraber havaya uçabilirdi. Johnson, otomobili için mega bir başarı diyor.

Yine, dünyanın en güçlü ve sağlam motorlarından olan Supra 2JZ-GTE ünitenin sağlamlığı kanıtlanıyor. Nedeni ise çift turbo 3.0L motor, bu zamana kadar yapılan en üst limitte güç artırımlarının hepsini karşılayabilmiş.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu